MOQ Ijroiya qoʼmitasining navbatdan tashqari yigʼilishi boʼlib oʼtdi
Bugun Oʼzbekiston Milliy Olimpiya qoʼmitasi Ijroqoʼmining navbatdan tashqari yigʼilishi boʼlib oʼtdi. Kun tartibidan oʼrin olgan asosiy masala 2019-yilning may oyidan beri MOQ raisi lavozimida ishlab kelgan Rustam Shoabdurahmonovning oʼz hohishiga koʼra yozgan arizasini koʼrib chiqish edi.
Yigʼilishda soʼzga chiqar ekan, R.Shobdurahmonov soʼnggi yillarda davlat rahbarining jismoniy tarbiya va sportga qaratayotgan ulkan eʼtibori, sohada amalga oshirilayotgan keng koʼlamdagi islohotlar, yaratib berilayotgan sharoitlar, mamlakatimizda aholi salomatligini mustahkamlash va sogʼlom turmush tarzini targʼib qilishdagi xizmatlarini alohida eʼtirof etdi va buning uchun muhtaram Prezidentimizga minnatdorchilik bildirdi.
Oʼz navbatida R.Shoabdurahmonovning arizasi Ijroqoʼm aʼzolari tomonidan qabul qilindi.
Milliy Olimpiya qoʼmitasiga yangi rahbar MOQning navbatdan tashqari Bosh Аssambleyasi yigʼilishda saylanadi.

17 Февраля 2022 8189
Сегодня состоялось внеочередное заседание Исполкома Национального Олимпийского комитета Узбекистана. Основным вопросом повестки дня стало рассмотрение заявления, написанного по собственному желанию, Рустама Шаабдурахмонова, занимающего пост председателя НОК с мая 2019 года.
Выступая на собрании, Р.Шаабдурахманов особо отметил большое внимание, уделяемое за последние годы главой государства физической культуре и спорту, осуществляемые в данной сфере широкомасштабные реформы, создаваемые условия, заслуги в укреплении здоровья населения и пропаганде здорового образа жизни в нашей стране и поблагодарил за всё это уважаемого Президента.
В свою очередь, заявление Р.Шаабдурахманова было принято членами Исполкома.
Новый глава Национального Олимпийского комитета будет избран на заседании внеочередной Генеральной Ассамблеи НОК.