Qilichbozlik boʼyicha Oʼzbekiston kubogida shpaga yoʼnalishida gʼolib va sovrindorlar aniqlandi
Аvval xabar berganimizdek, shu kunlarda respublikaning eng kuchli qilichbozlari poytaxtda jam boʼlishgan. Sportchilar Oʼzbekiston kubogida oʼz imkoniyatlarini sinovdan oʼtkazishmoqda.
Shu paytga qadar, shpaga yoʼnalishida yakkalik dasturda musobaqa gʼoliblari aniqlandi. Murosasiz bahslar natijasida medallar asosan mezbonlarga nasib etdi.
Natijalar:
Shpaga. Erkaklar:
1. Fayzulla Аlimov (Toshkent),
2. Roman Аleksandrov (Mudofaa vazirligi sport markazi),
3. Mirzoulugʼbek Moʼminov, Muhammadyusuf Sodiqov (Toshkent);
Shpaga. Аyollar:
1. Shaxzoda Egamberdiyeva (Mudofaa vazirligi sport markazi),
2. Dilnaz Murzatayeva (Qoraqalpogʼiston),
3. Rada Qosimova, Jasmina Suvonova (Toshkent).
Bugun shpaga yoʼnalishida jamoaviy dasturda eng kuchli sportchilar aniqlanadi. 18-fevral kuni rapira boʼyicha yakkalik bahslari boʼlib oʼtsa, 19-fevral kuni ushbu yoʼnalishdagi jamoaviy bahslar bilan musobaqa oʼz yakuniga yetadi.

17 Февраля 2022 5750
Как мы сообщали ранее, в эти дни в столице собрались сильнейшие фехтовальщики республики. Спортсмены соревнуются в розыгрыше Кубка Узбекистана.
К этому времени определились имена в личном зачёте на шпаге. По итогам зрелищных и захватывающих встреч медали различного достоинства достались в основном представителям хозяев турнира.
Шпага. Мужчины:
1. Файзулла Алимов (Ташкент),
2. Роман Александров (СЦ МОРУз),
3. Мирзоулугбек Муминов, Мухаммадюсуф Сидиков (Ташкент);
Шпага. Женщины:
1. Шахзода Эгамбердиева (СЦ МОРУз),
2. Дильназ Мурзатаева (Какакалпакстан),
3. Рада Касимова, Жасмина Сувонова (Ташкент).
Сегодня будут определены сильнейшие спортсмены в командной программе на шпагах. 18 февраля пройдут одиночные соревнования по рапире, а 19 февраля завершатся командные встречи по данному направлению.