Qilichbozlik boʼyicha Oʼzbekiston kubogida shpaga yoʼnalishida gʼolib va sovrindorlar aniqlandi
Аvval xabar berganimizdek, shu kunlarda respublikaning eng kuchli qilichbozlari poytaxtda jam boʼlishgan. Sportchilar Oʼzbekiston kubogida oʼz imkoniyatlarini sinovdan oʼtkazishmoqda.
Shu paytga qadar, shpaga yoʼnalishida yakkalik dasturda musobaqa gʼoliblari aniqlandi. Murosasiz bahslar natijasida medallar asosan mezbonlarga nasib etdi.
Natijalar:
Shpaga. Erkaklar:
1. Fayzulla Аlimov (Toshkent),
2. Roman Аleksandrov (Mudofaa vazirligi sport markazi),
3. Mirzoulugʼbek Moʼminov, Muhammadyusuf Sodiqov (Toshkent);
Shpaga. Аyollar:
1. Shaxzoda Egamberdiyeva (Mudofaa vazirligi sport markazi),
2. Dilnaz Murzatayeva (Qoraqalpogʼiston),
3. Rada Qosimova, Jasmina Suvonova (Toshkent).
Bugun shpaga yoʼnalishida jamoaviy dasturda eng kuchli sportchilar aniqlanadi. 18-fevral kuni rapira boʼyicha yakkalik bahslari boʼlib oʼtsa, 19-fevral kuni ushbu yoʼnalishdagi jamoaviy bahslar bilan musobaqa oʼz yakuniga yetadi.

17 February 2022 5918
As we reported earlier, these days the strongest fencers of the republic gathered in the capital. Athletes compete in the Uzbekistan Cup.
By this time, the names in the individual competition on the sword were determined. As a result of spectacular and exciting meetings, medals of various denominations went mainly to representatives of the hosts of the tournament.
Sword. Men:
1. Fayzulla Alimov (Tashkent),
2. Roman Alexandrov (SC of the MD),
3. Mirzoulugbek Muminov, Mukhammadyusuf Sodikov (Tashkent);
The sword. Women:
1. Shahzoda Egamberdieva (SC of the MD),
2. Dilnaz Murzatayeva (Karakalpakstan),
3. Rada Kasimova, Jasmina Suvonova (Tashkent).
The strongest athletes in the team program on swords will be determined today. Single foil competitions will be held on February 18, and team meetings in this direction will end on February 19.