Boks bo‘yicha U-22 Osiyo chempionati xalqaro ekspertlar nigohida
Osiyo boks konfederatsiyasi matbuot xizmati Toshkentda o‘tkazilgan U-22 Osiyo chempionatida faoliyat olib borgan bir qator mutaxassislarning taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Musobaqada ishlagan xorijiy mutaxassislar O‘zbekiston mezbonlik qilgan chempionat yuqori saviyada tashkil etilganligi haqida fikr bildirishdi.
Jumladan, ochkolar hisoblash tizimi operatori sifatida ishlagan bolgariyalik Svetoslav Sapundjiyev ilk bora o‘tkazilgan U-22 Osiyo chempionati yuqori darajada tashkil etilganligi va O‘zbekistonga ilk tashrifi ajoyib taassurotlar qoldirganligini e’tirof etgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Hakamlar baholovchisi sifatida faoliyat olib borgan avstraliyalik Ueyn Rouz esa O‘zbekistondagi mahalliy tashkiliy qo‘mita tomonidan katta hajmdagi ish bajarilganini ta’kidlab o‘tgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Ukrainadan yurtimizga tashrif buyurib, ITO (Xalqaro texnik rasmiy) xodim sifatida ishlagan Polina Shtifurina bu boks oilasi vakillari uchun ajoyib voqelik bo‘lgani haqida gapirdi. Shuningdek, ochilish va taqdirlash marosimlari ajoyib tarzda tashkil etilganligiga e’tibor qaratdi (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Musobaqa bosh hakami o‘rinbosari sifatida mehnat qilgan iordaniyalik Valid Jarrar tashkiliy qo‘mita, rasmiylar, hakamlar va boshqa xodimlarning mehnatini qayd etib o‘tgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Osiyo chempionati bosh hakami sifatida faoliyat olib borgan ruminiyalik Viorel Sima ham musobaqadan taassurotlari katta ekanligini aytdi. U mazkur musobaqa o‘zi so‘nggi yillarda ko‘rgan eng yuqori saviyadagi chempionatlardan biri ekanligini ta’kidladi (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
Qit’a boks konfederatsiyasi matbuot xizmati tashkilot vitse-prezidenti, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov bilan intervyuda mazkur chempionatning tashkiliy jihatlari, uning JCh-2023ga tayyorgarlikning bir qismi ekanligi va navbatdagi rejalarga to‘xtalib o‘tilgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).

14 February 2022 5904
The press service of the Asian Boxing Confederation shared its impressions of the work of a number of specialists at the Asian U-22 Championship in Tashkent.
Foreign experts who worked at the tournament expressed their opinions that the championship organized by Uzbekistan was held at a high level.
In particular, Bulgarian Svetoslav Sapundzhiev, who worked as a scoring system operator, admitted that the Asian U-22 Championship was organized at a high level for the first time and his first visit to Uzbekistan made a great impression. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Australian Wayne Rose, who acted as a judge evaluator, noted the large amount of work done by the local organizing committee in Uzbekistan.
(https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Polina Shtifurina, who came to our country from Ukraine and worked as an ITO (International Technical Officer) employee, said that this is an incredible holiday for representatives of the boxing family. She also drew attention to the fact that the opening and awarding ceremonies were perfectly organized. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Walid Jarrar from Jordan, who worked as the deputy chief referee of the competition, noted the work of the organizing committee, officials, judges and other employees. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Romanian Viorel Sima, who acted as the chief judge of the Asian Championship, also said that she was impressed by the competition. She noted that this tournament is one of the best championships she has seen in recent years. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
The press service of the Asian Boxing Confederation, in an interview with the Vice-President of the Organization, First Deputy Chairman of the Boxing Federation of Uzbekistan Saken Polatov, spoke about the organizational aspects of the championship, that it is part of the preparation for the 2023 World Cup, as well as about future plans. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).