Boks bo‘yicha U-22 Osiyo chempionati xalqaro ekspertlar nigohida
Osiyo boks konfederatsiyasi matbuot xizmati Toshkentda o‘tkazilgan U-22 Osiyo chempionatida faoliyat olib borgan bir qator mutaxassislarning taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Musobaqada ishlagan xorijiy mutaxassislar O‘zbekiston mezbonlik qilgan chempionat yuqori saviyada tashkil etilganligi haqida fikr bildirishdi.
Jumladan, ochkolar hisoblash tizimi operatori sifatida ishlagan bolgariyalik Svetoslav Sapundjiyev ilk bora o‘tkazilgan U-22 Osiyo chempionati yuqori darajada tashkil etilganligi va O‘zbekistonga ilk tashrifi ajoyib taassurotlar qoldirganligini e’tirof etgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Hakamlar baholovchisi sifatida faoliyat olib borgan avstraliyalik Ueyn Rouz esa O‘zbekistondagi mahalliy tashkiliy qo‘mita tomonidan katta hajmdagi ish bajarilganini ta’kidlab o‘tgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Ukrainadan yurtimizga tashrif buyurib, ITO (Xalqaro texnik rasmiy) xodim sifatida ishlagan Polina Shtifurina bu boks oilasi vakillari uchun ajoyib voqelik bo‘lgani haqida gapirdi. Shuningdek, ochilish va taqdirlash marosimlari ajoyib tarzda tashkil etilganligiga e’tibor qaratdi (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Musobaqa bosh hakami o‘rinbosari sifatida mehnat qilgan iordaniyalik Valid Jarrar tashkiliy qo‘mita, rasmiylar, hakamlar va boshqa xodimlarning mehnatini qayd etib o‘tgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Osiyo chempionati bosh hakami sifatida faoliyat olib borgan ruminiyalik Viorel Sima ham musobaqadan taassurotlari katta ekanligini aytdi. U mazkur musobaqa o‘zi so‘nggi yillarda ko‘rgan eng yuqori saviyadagi chempionatlardan biri ekanligini ta’kidladi (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
Qit’a boks konfederatsiyasi matbuot xizmati tashkilot vitse-prezidenti, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov bilan intervyuda mazkur chempionatning tashkiliy jihatlari, uning JCh-2023ga tayyorgarlikning bir qismi ekanligi va navbatdagi rejalarga to‘xtalib o‘tilgan (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).

14 Февраля 2022 5912
Пресс-служба Азиатской конфедерации бокса поделилась впечатлениями от работы ряда специалистов на чемпионате Азии U-22 в Ташкенте.
Зарубежные специалисты, работавшие на турнире, высказали свои мнения о том, что чемпионат, организованный Узбекистаном, прошёл на высоком уровне.
В частности, работавший оператором системы начисления очков болгарин Светослав Сапунджиев признался, что впервые проведённый чемпионат Азии U-22 был организован на высоком уровне и его первый визит в Узбекистан произвел большое впечатление. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5216259378392821).
Австралиец Уэйн Роуз, выступавший в качестве судейского оценщика, отметил большой объём работы, проделанной местным организационным комитетом в Узбекистане .
(https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5220011491350943).
Полина Штифурина, приехавшая в нашу страну из Украины и работавшая сотрудником ITO (International Technical Officer), рассказала о том, что для представителей боксёрской семьи это невероятный праздник. Она также обратила внимание на то, что церемонии открытия и награждения были прекрасно организованы. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5223402431011849).
Валид Жаррар из Иордании, который работал заместителем главного арбитра соревнований, отметил работу оргкомитета, должностных лиц, судей и других сотрудников. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5226336147385144).
Румынка Виорель Сима, выступавшая в качестве главного судьи чемпионата Азии, также сказала, что она была впечатлена соревнованиями. Она отметиал, что этот турнир является одним из самых лучших чемпионатов, которые она видела за последние годы. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5241974335821325).
Пресс-служба Азиатской конфедерации бокса в интервью с Вице-президентом Организации, первым заместителем председателя Федерации бокса Узбекистана Сакеном Полатовым остановилась об организационных аспектах чемпионата, о том, что она является частью подготовки к чемпионату мира-2023, а также о дальнейших планах. (https://www.facebook.com/ASBC.Official/posts/5245172938834798).