Bugun Komiljon To‘xtayevga muxlislik qilamiz
Pekin-2022 qishki Olimpiya o‘yinlarining to‘qqizinchi kuniga kelib hamyurtimiz Komiljon To‘xtayev musobaqadagi ishtirokini boshlaydi. Bugun sportchimiz gigant-slalom dasturida startga chiqadi.
Dastlabki chiqish Toshkent vaqti bilan 07:15 ga to‘g‘ri keladi. Shundan so‘ng 10:45 da sportchilarni ikkinchi start kutib turibdi. Komiljon unda 60-raqam ostida ishtirok etadi.
Shuningdek, kun davomida muxlislar biatlon, chang‘i poygasi, short-trek, konkida yugurish kabi sport turlarida ham medallar uchun kurashga guvoh bo‘lishadi.
07:15 – Tog‘ chang‘isi. Erkaklar, gigant slalom
12:00 – Chang‘i poygasi. Erkaklar estafetasi
14:00 – Biatlon. Ayollar, ta’qib poygasi
15:45 – Biatlon. Erkaklar, ta’qib poygasi
16:45 – Short-trek. Ayollar, 3000 metr
17:15 – Short-trek. Erkaklar, 500 metr
18:55 – Konkida yugurish. Ayollar, 500 metr
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi hamyurtimizga bo‘lajak start oldidan omad tilab qoladi. Olg‘a, Komiljon!

13 Февраля 2022 2804
Сегодня, на Пекинской Олимпиаде свои возможности испытает наш соответственник Комилжон Тухтаев. Он начнёт своё участие в программе гигантского слалома.
Стартовое выступление начнётся в 07:15 по ташкентскому времени. После этого в 10:45 спортсменов ждёт вторая попытка. Наш атлет будет выступать под номером 60.
Также в течение дня болельщики станут свидетелями борьбы за медали в таких видах спорта, как биатлон, лыжные гонки, шорт-трек, конькобежный спорт.
07:15 – горнолыжный спорт. Мужчины, гигантский слалом
12: 00 – Лыжные гонки. Мужская эстафета
14: 00 – Биатлон. Женщины, гонка преследования
15: 45 – Биатлон. Мужчины, гонка преследования
16: 45 – Шорт-трек. Женщины, 3000 метров
17: 15-Шорт-трек. Мужчины, 500 метров
18: 55 – Конькобежный спорт. Женщины, 500 метров
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает нашему соотечественнику удачи и успехов на предстоящих соревнованиях.