Chirchiqda yosh dzyudochilarimiz yig‘in olib borishmoqda
Tohir Fayziyev murabbiyligidagi dzyudo bo‘yicha O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi Chirchiq shahrida o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini o‘tkazyapti.
18 fevralga qadar davom etadigan ushbu yig‘inga terma jamoamizning 60 (35 o‘smir, 25 qiz) nafar dzyudochisi taklif etilgan. Ushbu mashg‘ulotlar mart oyidagi xalqaro musobaqa bilan birga shu oy so‘nggida Navoiy shahrida o‘tkaziladigan o‘smirlar o‘rtasidagi O‘zbekiston chempionatiga tayyorgarlik vazifasini o‘tab bermoqda.
Navbatdagi kun mashg‘ulotlarini O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi o‘rinbosari Zafar Qahramonov bevosita «Kimyogar» sport majmuasida kuzatib bordi.

В Чирчике проходят УТС юных дзюдоистов
Молодёжная сборная Узбекистана по дзюдо под руководством Тохира Файзиева проводит учебно-тренировочный сборы в городе Чирчик.
На этот подготовительный этап, который продлится до 18 февраля, приглашены 60 единоборцев сборной (35 юношей и 25 девушек). Эти занятия наряду с подготовкой к чемпионату Узбекистана среди юниоров, который пройдет в конце этого месяца в городе Навои, служит основным этапом тренировок к международным соревнованием в марте.
За очередными УТС следил непосредственно заместитель председателя Федерации дзюдо Узбекистана Зафар Кахраманов в спортивном комплексе "Кимёгар".