Bugun Xitoy poytaxtida dunyo ahli 4 yil kutgan navbatdagi qishki Olimpiya o‘yinlarining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tadi. "Qush uyasi" nomini olgan mashhur Milliy stadionda o‘tkaziladigan tantana butun dunyo jamoatchiligida katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Marosim Toshkent vaqti bilan 17:00 da boshlanadi. Tashkiliy qo‘mita a’zolari unga katta tayyorgarlik olib borgani, musobaqalar tarixidagi eng yorqin marosim bo‘lishini va’da qilishmoqda. Amalda qanday bo‘lishini esa "Sport" telekanalida ko‘rishingiz mumkin.
Yana bir ahamiyatli jihati ushbu marosimni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ham bevosita stadiondan kuzatib boradi. Mamlakatlar paradida sportchimiz Komiljon To‘xtayev boshchiligidagi delegatsiyamiz ko‘rinish beradi.

Вы готовы? Сегодня официально стартует Олимпиада-2022 в Пекине!
Сегодня в столице Китая состоится торжественное открытие очередных зимних Олимпийских игр, которых жители мира ждали 4 года. Торжество на знаменитом Национальном стадионе, получившем название "Птичье гнездо", вызывает большой интерес у мировой общественности.
Церемония начнётся в 17:00 по ташкентскому времени. Члены оргкомитета отмечают, что к ней проведена большая подготовка, она обещает стать самой яркой церемонией в истории соревнований. А как это будет на происходить, вы сможете увидеть в режиме live на телеканале "Спорт".
Ещё одним важным моментом является то, что президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев будет наблюдать за церемонией непосредственно с самого стадиона. На параде стран выступит наша делегация, знаменосцем которой будет Комилжон Тухтаев.