Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi bosim ostida qolgani haqidagi ayrim nashrlarning xabari yuzasidan rasmiy bayonot
Bugun ijtimoiy tarmoqlardagi ayrim manbalarda Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi kuchli bosim ostida qolgani va buning natijasida havaskor va professional boks federatsiyalari birlashtirilgani haqida xabarlar tarqatildi. Shuni taʼkidlash joizki, bu mutlaqo asossiz va yolgʻon maʼlumot!
Boks mamlakatimiz yoshlari orasidagi eng sevimli va ommaviy sport turlaridan biri. Shuningdek, bokschilarimiz xalqaro maydonlarda yurtimiz bayrogʻini koʻklarga koʻtarib, nafaqat mintaqamizda balki jahonda yetakchilardan sanalishadi. Bugungi kunda ham Prezidentimizning eʼtibori va davlatimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan ushbu sport turi rivoji yangi bosqichga olib chiqilmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi hamyurtlarimiz va oʻquvchilarimizdan yuqorida taʼkidlangan yolgʻon xabarlarga eʼtibor qilmaslikni, oʻz navbatida ommaviy axborot vositalaridan faqatgina rasmiy, ishonchli va asoslangan maʼlumotlarni tarqatishlarini soʻrab qoladi.

Официальное заявление по поводу материалов некоторых изданий о том, что НОК Узбекистана остался под давлением
Сегодня в некоторых источниках социальных сетей появилась информация о том, что Национальный Олимпийский комитет Узбекистана оказался под сильным давлением, в результате чего произошло объединение любительской и профессиональной Федераций бокса. Стоит отметить, что это абсолютно необоснованная и ложная информация!
Бокс является одним из самых любимых и популярных видов спорта среди молодёжи страны. Отечественные мастера кожаной перчатки, на постоянной основе достойно защищают цвета Национального флага на международной спортивной арене, также являются лидерами не только в нашем регионе, но и во всём мире. На них равняются многие сборные зарубежных государств. И сегодня, благодаря вниманию и поддержке Президента, государства развитие этого вида спорта выходит на новый уровень.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана просит наших соотечественников и читателей не обращать внимания на вышеуказанную ложную информацию, в свою очередь, СМИ распространять только официальную, достоверную и обоснованную информацию.