Gandbolchilarimiz jahon chempionati yoʻllanmasini qoʻlga kirita olishmadi
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda gandbol boʻyicha Oʻzbekiston erkaklar terma jamoasi Saudiya Arabistonida Osiyo chempionatida ishtirok etmoqda. Ayni paytgacha kelib, yarim final ishtirokchilari nomi maʼlum boʻldi.
Kuchli sakkizlikda harakat qilgan yigitlarimiz ikkinchi guruh bosqichida Qatar, Janubiy Koreya va Saudiya Arabistoni jamoalariga imkoniyatni boy berib qoʻydi. Shu tariqa, kelasi yil boʻlib oʻtadigan jahon chempionatiga yoʻllanma beruvchi kuchli beshlikka kira olishmadi.
Endi yigitlarimiz narigi kvartetda soʻnggi pogʻonani egallagan Quvayt bilan yettinchi oʻrin uchun bahs olib borishadi.

Наши гандболисты не смогли завоевать путёвку на ЧМ
Как мы сообщали ранее, в настоящее время мужская сборная Узбекистана по гандболу принимает участие в чемпионате Азии в Саудовской Аравии. К этому моменту стали известны имена участников полуфинальных матчей.
Наши атлеты, пробившиеся в восьмёрку сильнейших, уступили на втором групповом этапе командам Катара, Южной Кореи и Саудовской Аравии. Таким образом, отечественные гандболисты не смогли попасть в пятёрку, дающую путёвку на чемпионат мира 2023 года.
Теперь сборная Узбекистана будет бороться за седьмое место с Кувейтом, который занимает последнее место в другом квартете.