Gandbolchilarimiz jahon chempionati yoʻllanmasini qoʻlga kirita olishmadi
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda gandbol boʻyicha Oʻzbekiston erkaklar terma jamoasi Saudiya Arabistonida Osiyo chempionatida ishtirok etmoqda. Ayni paytgacha kelib, yarim final ishtirokchilari nomi maʼlum boʻldi.
Kuchli sakkizlikda harakat qilgan yigitlarimiz ikkinchi guruh bosqichida Qatar, Janubiy Koreya va Saudiya Arabistoni jamoalariga imkoniyatni boy berib qoʻydi. Shu tariqa, kelasi yil boʻlib oʻtadigan jahon chempionatiga yoʻllanma beruvchi kuchli beshlikka kira olishmadi.
Endi yigitlarimiz narigi kvartetda soʻnggi pogʻonani egallagan Quvayt bilan yettinchi oʻrin uchun bahs olib borishadi.

27 January 2022 5975
As we reported earlier, the Uzbekistan men's national handball team is currently taking part in the Asian Championship in Saudi Arabia. By this time, the names of the participants of the semifinal matches became known.
Our athletes, who made it to the top eight, lost in the second group stage to the teams of Qatar, South Korea and Saudi Arabia. Thus, domestic handball players could not get into the top five, giving a ticket to the 2023 World Cup.
Now the national team of Uzbekistan will fight for the seventh place with Kuwait, which occupies the last place in the other quartet.