Oʻzbekiston kamondan otish milliy terma jamoasi aʼzolari 17-25-yanvar kunlari Rossiya Federatsiyasining Oryol shahrida “Klassik” hamda “Kompaund” yoʻnalishi boʻyicha boʻlib oʻtgan xalqaro turnirda ishtirok yetib yurtimizga qaytishdi. Terma jamoa aʼzolari Toshkent xalqaro aeroportida munosib kutib olindi. Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi mutasaddilari, Oʻzbekiston kamondan otish federatsiyasi rahbariyati va sportchilarimizning yaqinlari ishtirok etdi.
Eslatib oʻtamiz mazkur musobaqa yakuniga koʻra merganlarimiz Ziyodaxon Abdusattorova va Amirxon Sodiqov faxrli birinchi oʻrinni hamda Kamola Yunusova va Ozodbek Ungalov mikst yoʻnalishida faxrli uchinchi oʻrinni qoʻlga kiritishdi. Sportchilarimizning kelgusi faoliyatida ham omad tilab qolamiz.

26 January 2022 6430
Members of the National archery team of Uzbekistan returned to the country, taking part in the international tournament in the directions of "Classic" and "Compound", which was held from January 17 to 25 in the Russian Federation. Successful athletes were met with dignity at the Tashkent International Airport. The event was attended by representatives of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the leadership of the Archery Federation of Uzbekistan, as well as relatives and friends of athletes.
Recall that according to the results of the competition, Ziedakhon Abdusattorova and Amirkhan Sadikov took the honorable first place, and Kamola Yunusova and Ozodbek Ungalov became the third in the mix. We wish you good luck in the future activities of our athletes.