Malika Hakimovani tabriklaymiz!
Bugun qilichbozlik boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Malika Hakimova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Malika Hakimova 1996-yil 24-yanvar kuni Navoiy shahrida tugʻilgan. Hamyurtimiz shpaga qurolida yoshlar oʻrtasida ikki karra Osiyo chempioni va sovrindori boʻlgan. Kattalar oʻrtasida esa Jahon kubogi sovrindori hisoblanadi. Tokio-2020 sikli yakunida jahon reyting orqali Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma oldi va 4 yillikning eng nufuzli musobaqasida yurtimiz sharafini himoya qildi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Malika Hakimovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

24 January 2022 5640
Today, a member of the national fencing team of Uzbekistan Malika Khakimova celebrates her birthday.
Malika Khakimova was born on January 24, 1996 in Navoi. Our compatriot is a two-time champion of the youth championship of the continent, as well as a prize-winner of Asia on swords. And among adults-the winner of the World Cup. At the end of the Tokyo 2020 cycle, she won a ticket to the Olympic Games thanks to her world ranking and defended the country's honor at the most prestigious quadrennial tournament.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Alika Khakimova on her birthday, wishes her long life and great victories.