Boks boʻyicha Osiyo chempionatiga tayyorgarlik qizgʻin davom etmoqda
Maʼlumki, 20-30-yanvar kunlari Toshkentda boks boʻyicha 22 yoshgacha boʻlgan yigitlar va qizlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati boʻlib oʻtadi. Ayni paytda hukumatimiz boshchiligida chempionatga tayyorgarlik qizgʻin davom etmoqda.
Musobaqada qitʼamizning 20 ga yaqin mamlakatidan 200 nafarga yaqin bokschi ishtirok etadi. “Universal” sport saroyi mezbonlik qiladigan bellashuvlar erkaklar oʻrtasida 13 ta, qizlar oʻrtasida esa 12 ta vaznda oʻtkaziladi.
Bokschilarimiz Toshkent viloyatining “Yangiobod” oʻquv bazasida musobaqaga tayyorgarlik koʻrishmoqda. Qayd etish lozimki, bunday toifadagi musobaqa Osiyoda ilk marotaba oʻtkazilmoqda.

Подготовка к чемпионату Азии по боксу идёт полным ходом
Уже на следующей неделе в Ташкенте стартует первенство Азии по боксу среди юношей и девушек до 22 лет. Согласно протоколу Кабинета министров, в настоящее время подготовка к чемпионату идёт полным ходом.
В ответсвенных стартах года примут участие около 200 боксёров из почти 20 стран континента. В соревнованиях, которые состоятся в спортивном комплексе "Универсал", лучших определят в 13 весовых категориях среди юношей и в 12 среди девушек.
Отечественные боксёры готовятся к предстоящим состязаниям на тренировочной базе "Янгиабад" Ташкентской области. Чемпионат Азии пройдёт с 20 по 30 января.