Oʻsmirlar Olimpiadasi chempioni Ilhomjon Bahromov 25 yoshda!
Bugun yunon-rum kurashi boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Ilhomjon Bahromov 25 yoshni qarshi olmoqda.
Ilhomjon Bahromov 1997-yil 7-yanvar kuni Samarqand viloyatida tugʻilgan. Sportchilar oilasida dunyoga kelgan Ilhomjon yunon-rum kurashi boʻyicha terma jamoamiz sharafini himoya qilib kelmoqda. 2014-yil Xitoyning Nankin shahrida boʻlib oʻtgan ikkinchi oʻsmirlar Olimpiya oʻyinlari gʻolibi boʻldi va 2019-yil kattalar oʻrtasida Osiyo chempionatida ham terma jamoamiz hisobiga yana bir oltin medalni taqdim qilgan. Kurashchimiz faoliyati davomida yana bir qator boshqa nufuzli xalqaro musobaqalarda ham gʻolib va sovrindorlar qatoridan joy olgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ilhomjon Bahromovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Илхомжона Бахромова!
Довольно успешный борец страны родился 7 января 1997 года в Самаркандской области в семье спортсменов. В 2014 году он стал победителем вторых юношеских Олимпийских игр в китайском Нанкине, а на чемпионате Азии-2019 среди взрослых также принёс нашей сборной ещё одну золотую медаль. За свою карьеру борец стал победителем и призёром ряда других престижных международных турниров.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Илхомжона Бахромова с Днём рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.