Bugun MOQ rahbariyati “Coca Cola Uzbekistan” kompaniyasining Bosh direktori Ezel Agaogluni qabul qilib, hamkorlik loyihalari boʻyicha suhbat oʻtkazdi. Yigʻilishda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi oʻrinbosari Ravshan Irmatov ishtirok etdi.
Suhbatda MOQ raisi mamlakatimizda sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirishga qaratilayotgan eʼtibor xususida toʻxtalib oʻtdi.
“Davlatimiz tomonidan aholimiz salomatligini mustahkamlashga juda katta eʼtibor qaratilmoqda. Prezidentimizning shiorlaridan biri ham sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirishga qaratilgan. Bu borada koʻplab qonun hujjatli, Qaror va farmonlar imzolangan. Turizm va sport vazirligi bilan hamkorlikda joriy yil “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasini yoʻlga qoʻyganmiz. Bundan koʻzlangan maqsad yurtimiz aholisi, ayniqsa, yoshlarning boʻsh vaqtlarini sport bilan band qilish”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Oʻz oʻrnida Ravshan Irmatov ham kompaniyaning Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi, xususan, Professional futbol ligasi bilan 3 yildan beri hamkorlikda faoliyat olib borayotganini alohida taʼkidladi. OʻFA birinchi vitse-prezidenti uchrashuv davomida Ezel Agaogluni 4-dekabr kuni Samarqand shahrida oʻtadigan Oʻzbekiston kubogining final uchrashuviga taklif etib qoldi.
Ezel Agaoglu samimiy qabul uchun minnatdorchilik izhor qilib, kelgusida hamkorlik loyihalarini koʻrib chiqish, futbol va Olimpizm targʻiboti bilan birgalikda ishlash kompaniyaning istiqbolli rejalaridan biri ekanini taʼkidladi.

Генеральный директор «Coca Cola Uzbekistan» посетил НОК
Сегодня руководство НОК приняло генерального директора компании «Coca Cola Uzbekistan» Эзеля Агаоглу и провело беседу о проектах сотрудничества. В заседании приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов.
В ходе беседы председатель НОК остановился на внимании, уделяемом усилению пропаганды здорового образа жизни в нашей стране.
“Со стороны нашего государства уделяется огромное внимание укреплению здоровья населения. Одним из лозунгов и задач нашего Президента является усиление пропаганды здорового образа жизни среди населения. Подписано множество законодательных актов, постановлений и указов. В сотрудничестве с Министерством туризма и спорта в этом году проводится фестиваль под девизом: “Люби Спорт, живи спортом!”. Одной из главных целей данного мероприятия является — привлечение как можно большего количества юношей и девушек к занятиям физической культурой и спортом, чтобы каждый гражданин проводил своё свободное время с пользой для себя и своего здоровья”, – сказал Рустам Шаабдурахманов.
Равшан Ирматов также отметил, что компания уже 3 года сотрудничает с Ассоциацией футбола Узбекистана, в частности с Профессиональной футбольной лигой. В ходе встречи первый вице-президент АФУ пригласил Эзеля Агаоглу на финальный матч Кубка Узбекистана, который состоится 4 декабря в Самарканде.
Гость поблагодарил за тёплый приём и отметил, что одним из перспективных планов Компании является совместная работа по пропаганде футбола и Олимпизма, а также рассмотрение будущих проектов сотрудничества.