Bugun MOQ rahbariyati “Coca Cola Uzbekistan” kompaniyasining Bosh direktori Ezel Agaogluni qabul qilib, hamkorlik loyihalari boʻyicha suhbat oʻtkazdi. Yigʻilishda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi oʻrinbosari Ravshan Irmatov ishtirok etdi.
Suhbatda MOQ raisi mamlakatimizda sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirishga qaratilayotgan eʼtibor xususida toʻxtalib oʻtdi.
“Davlatimiz tomonidan aholimiz salomatligini mustahkamlashga juda katta eʼtibor qaratilmoqda. Prezidentimizning shiorlaridan biri ham sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirishga qaratilgan. Bu borada koʻplab qonun hujjatli, Qaror va farmonlar imzolangan. Turizm va sport vazirligi bilan hamkorlikda joriy yil “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasini yoʻlga qoʻyganmiz. Bundan koʻzlangan maqsad yurtimiz aholisi, ayniqsa, yoshlarning boʻsh vaqtlarini sport bilan band qilish”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Oʻz oʻrnida Ravshan Irmatov ham kompaniyaning Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi, xususan, Professional futbol ligasi bilan 3 yildan beri hamkorlikda faoliyat olib borayotganini alohida taʼkidladi. OʻFA birinchi vitse-prezidenti uchrashuv davomida Ezel Agaogluni 4-dekabr kuni Samarqand shahrida oʻtadigan Oʻzbekiston kubogining final uchrashuviga taklif etib qoldi.
Ezel Agaoglu samimiy qabul uchun minnatdorchilik izhor qilib, kelgusida hamkorlik loyihalarini koʻrib chiqish, futbol va Olimpizm targʻiboti bilan birgalikda ishlash kompaniyaning istiqbolli rejalaridan biri ekanini taʼkidladi.

25 November 2021 6302
Today, the management of the NOC received the CEO of Coca Cola Uzbekistan Ezel Aghaoglu and held a conversation about cooperation projects. The meeting was attended by the Chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and his first deputy Ravshan Irmatov.
During the conversation, the Chairman of the NOC focused on the attention paid to strengthening the promotion of a healthy lifestyle in our country.
“Our state pays great attention to improving the health of the population. One of the slogans and tasks of our President is to strengthen the promotion of a healthy lifestyle among the population. Many legislative acts, resolutions and decrees have been signed. In cooperation with the Ministry of Tourism and Sports, this year a festival is being held under the motto: "Love Sports, live sports!". One of the main goals of this event is to attract as many young men and women as possible to physical education and sports, so that every citizen spends his free time with benefit for himself and his health”" Rustam Shaabdurakhmanov said.
Ravshan Irmatov also noted that the company has been cooperating with the Football Association of Uzbekistan for 3 years, in particular with the Professional Football League. During the meeting, the First Vice President of AFU invited Ezel Aghaoglu to the final match of the Uzbekistan Cup, which will be held on December 4 in Samarkand.
The guest thanked for the warm welcome and noted that one of the Company's long-term plans is to work together to promote football and Olympism, as well as to consider future cooperation projects.