Murodjon Ahmadaliyev ikkinchi bor oʻz kamarlarini himoya qiladi
Bugun AQSHning Manchester shahrida katta professional boks kechasi boʻlib oʻtadi. Unda hamyurtimiz, yengil vazn toifasining WBA va IBF kamarlari sohibi Murodjon Ahmadaliyev “Kaka” titullarini himoya qiladi.
9 jang oʻtkazib, ularning barchasida gʻalaba qozongan Ahmadaliyev chililik majburiy daʼvogar Xose Velaskesga qarshi ringga koʻtariladi. Velaskes shu paytgacha 29 jang oʻtkazib, ularning 6 tasida magʻlub boʻlgan va 2 bor durang qayd etgan. Gʻalabalarining 19 tasini nokaut bilan qoʻlga kiritgan. Ketma-ket 21 ta jangdan beri gʻalaba qozonib kelmoqda.
Jang avvalida tashkil etilgan matbuot anjumanida hamyurtimiz yengil vazn toifasidagi barcha kamarni birlashtirishni rejalashtirayotgani haqida aytib oʻtdi. Oʻz navbatida, biz ham bokschimizga boʻlajak bahsda omad tilab qolamiz.
Ahmadaliyev-Velaskes qarama-qarshiligi Toshkent vaqti bilan taxminan 20-noyabr tongiga toʻgʻri keladi.

19 November 2021 4188
A big evening of professional boxing will take place today in the American city of Manchester. In it, our compatriot, the owner of the WBA and IBF featherweight belts Murojon Akhmadaliyev will defend the championship title.
Akhmadaliyev has 9 victories out of 9 fights. Today he will face Chilean Jose Velasquez. Velasquez had 29 fights, 6 of which he lost and 2 times the fight ended in a draw. He won 19 of his victories by knockout. A serious opponent of our compatriot won 21 fights in a row.
At a press conference before the fight, the domestic leather glove master said that he plans to win all the featherweight belts. In turn, we also wish our boxer good luck in the upcoming fight.