Maʼlum qilganimizdek, ayni kunlarda mamlakatimiz boʻylab “Kurash haftaligi” boʻlib oʻtmoqda. Uning doirasida har kuni turli soha vakillari oʻrtasida kurash boʻyicha bellashuvlar ham tashkil etilyapti.
Ana shunday bahslar huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari oʻrtasida oʻtkazildi. Qiziqarli kurashlarga boy boʻlgan bahslarning aksariyatida (7 vaznning 5 tasida) Ichki ishlar vazirligi xizmatchilari oltin medalga sazovor boʻlishdi. Shuningdek, Mudofaa vazirligi, Davlat xavfsizlik xizmati, Milliy Gvardiya polvonlari ham oʻzlarining yuqori sport tayyorgarligini namoyish qilib, gʻolib va sovrindorlar qatoridan joy olishdi. Eʼtiboringizga bellashuvlardan olingan suratlarni havola qilamiz:

В рамках” Недели борьбы " сотрудники правоохранительных органов соревновались
Как мы уже сообщали, в эти дни по всей стране проходит “неделя борьбы”. В его рамках ежедневно организуются соревнования по борьбе среди представителей различных сфер.
Такие дебаты проводились среди сотрудников правоохранительных органов. В подавляющем большинстве матчей, насыщенных интересными поединками (5 из 7 весовых категорий), золотые медали завоевали сотрудники МВД. Кроме того, борцы Министерства обороны, Службы государственной безопасности, Национальной гвардии продемонстрировали высокую спортивную подготовку и заняли призовые места. Предлагаем вашему вниманию фото с соревнований: