Maʼlum qilganimizdek, ayni kunlarda mamlakatimiz boʻylab “Kurash haftaligi” boʻlib oʻtmoqda. Uning doirasida har kuni turli soha vakillari oʻrtasida kurash boʻyicha bellashuvlar ham tashkil etilyapti.
Ana shunday bahslar huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari oʻrtasida oʻtkazildi. Qiziqarli kurashlarga boy boʻlgan bahslarning aksariyatida (7 vaznning 5 tasida) Ichki ishlar vazirligi xizmatchilari oltin medalga sazovor boʻlishdi. Shuningdek, Mudofaa vazirligi, Davlat xavfsizlik xizmati, Milliy Gvardiya polvonlari ham oʻzlarining yuqori sport tayyorgarligini namoyish qilib, gʻolib va sovrindorlar qatoridan joy olishdi. Eʼtiboringizga bellashuvlardan olingan suratlarni havola qilamiz:

Within the” Weeks of Struggle " law enforcement officers competed
As we have already reported, a “week of struggle” is taking place all over the country these days. Within its framework, wrestling competitions are organized daily among representatives of various spheres.
Such debates were held among law enforcement officers. In the vast majority of matches full of interesting duels (5 out of 7 weight categories), gold medals were won by employees of the Ministry of Internal Affairs. In addition, the wrestlers of the Ministry of Defense, the State Security Service, and the National Guard demonstrated high athletic training and took prizes. We bring to your attention photos from the competition: