Terma jamoalarimiz uchun yanada yaxshi sharoit yaratish masalalari muhokama qilindi
Davlatimiz rahbari tomonidan imzolangan “2024 yil Parij shahrida (Fransiya) bo‘lib o‘tadigan XXXIII yozgi Olimpiya va XVII Paralimpiya o‘yinlariga O‘zbekiston sportchilarini kompleks tayyorlash to‘g‘risida”gi Qaror bir qancha yo‘nalishlarda mas’ul tashkilotlarning ish faoliyati yanada optimallashtirilishini taqazo etadi. Bu borada O‘zbekiston MOQ rahbariyati muntazam ish olib bormoqda.
Qo‘mita raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning o‘rinbosari Sherzod Tashmatov mutaxassislar bilan terma jamoalarimiz bilan ishlash mexanizmini yanada kuchaytirish bo‘yicha muhokama o‘tkazdi. Unda, shuningdek, Turizm va sport vazirligi mutasaddilari ham ishtirok etishdi.
Muhokamaning asosiy mavzusi sportchilarimizning tayyorgarligi uchun ajratiladigan mablag‘larni maqsadli sarflash, kalendar-rejadan kelib chiqqan holda pullarni to‘g‘ri yo‘naltirish masalalari bo‘ldi. Suhbat davomida mahalliy va xorijiy o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlari rejasini yana bir bor ko‘rib chiqish, shaffof seleksiya asosida terma jamoa tarkibini shakllantirish mavzularida ham fikr-mulohazalar bildirildi.
Uchrashuv yakunida MOQ rahbari jamoalarimizga yanada yaxshi sharoit yaratib berish uchun biriktirib beriladigan sport bazalarining imkoniyatini ko‘rib chiqish, kelgusi yirik kompleks musobaqalarda yurtimiz sharafini himoya qiladigan zaxira sportchilari uchun uzliksiz yig‘inlar tashkillashtirish bo‘yicha ko‘rsatma berib o‘tdi.

17 November 2021 3970
The resolution signed by the head of our state "On the comprehensive preparation of athletes of Uzbekistan for the XXXIII Summer Olympic and XVII Paralympic Games held in Paris (France) in 2024" provides for further optimization of the activities of responsible organizations in a number of areas. The leadership of the NOC of Uzbekistan conducts regular work in this direction.
The Chairman of the committee, Rustam Shaabdurakhmanov, and his deputy, Sherzod Tashmatov, discussed with experts the further strengthening of the mechanism of work with National teams. Representatives of the Ministry of Tourism and Sports also took part in it.
The main topic of discussion was the issues of targeted spending of funds allocated for the training of our athletes, the correct direction of funds based on the calendar plan. During the conversation, opinions were also expressed on the revision of plans for domestic and foreign training camps, the formation of the National team on the basis of transparent selection.
At the end of the meeting, the head of the NOC instructed to consider the possibility of sports bases that will be assigned to our teams to create better conditions, as well as to organize independent training camps for athletes who will defend the honor of our country at the upcoming large-scale competitions.