Toshkentda ogʻir atletika boʻyicha kattalar oʻrtasida jahon chempionati davom etmoqda. Musobaqaning navbatdagi kuni supachaga -55 kg vazn toifasidagi ayollar koʻtarilishdi. Ushbu guruhda hamyurtimiz Jamila Panfilova ham ishtirok etdi.
2003-yil Toshkent viloyatida tavallud topgan sportchi qizimiz jahonning eng sara atletlari bilan munosib bahs olib bordi. Dast koʻtarish mashqida 82 kgni koʻtargan Panfilova siltab koʻtarish dasturida 98 kg natija qayd etdi. Ishonib qolamizki, jahon chempionati sportchimiz uchun yaxshi mahorat maktabi boʻlib xizmat qiladi.

Джамиля Панфилова завершит свое участие в чемпионате мира
В Ташкенте продолжается чемпионат мира среди взрослых по тяжелой атлетике. На следующий день соревнований на супачагу поднялись женщины весовой категории -55 кг. В этой группе также принимала участие наша соотечественница Джамиля Панфилова.
Наша дочь, родившаяся в Ташкентской области в 2003 году, достойно сыграла с самыми популярными спортсменами мира. Панфилова, поднявшая 82 кг в упражнении Dast lifting, зафиксировала результат 98 кг в программе подъема. Считается, что Чемпионат мира послужит хорошей школой мастерства для нашего спортсмена.