Toshkentda qilichbozlik boʻyicha Jahon kubogi boshlandi
Bugun poytaxtimizda qilichbozlik boʻyicha yoshlar oʻrtasida Jahon kubogi bahslari boshlandi. 20 yoshgacha boʻlgan oʻgʻil bolalar oʻrtasida tashkil etilayotgan mazkur musobaqa shpaga, rapira va sablya dasturlarida yakkalik hamda jamoaviy yoʻnalishda tashkil etilmoqda.
Bu galgi bellashuvlarda Rossiya, BAA, Xorvatiya, Ozarbayjon, Belarus, Hindiston, Isroil, Qirgʻiziston, Shveysariya, Ukraina, Turkiya, Polsha, Saudiya Arabistoni, Qozogʻiston davlatlaridan 260 dan ortiq sportchi ishtirok etmoqda.
Reglamentga koʻra, bugun rapira boʻyicha yakkalik bellashuvlarida gʻolib va sovrindorlar aniqlab olinadi. Eslatib oʻtamiz, musobaqa Singapur menejmentni rivojlantirish instituti sport majmuasida oʻtkazilmoqda. Musobaqa tavqimi quyidagicha:

В Ташкенте стартует Чемпионат мира по фехтованию
Сегодня в столице стартовал Чемпионат мира по фехтованию среди молодежи. Это соревнование, которое проводится среди детей в возрасте до 20 лет, организовано в программах шпага, рапира и сабля в едином и коллективном направлении.
В этих соревнованиях принимают участие более 260 спортсменов из России, ОАЭ, Хорватии, Азербайджана, Беларуси, Индии, Израиля, Кыргызстана, Швейцарии, Украины, Турции, Польши, Саудовской Аравии, Казахстана.
Согласно регламенту, сегодня в соревнованиях по рапире в одиночном разряде будут определены победители и призеры. Напомним, что соревнования проходят в спортивном комплексе Сингапурского института развития менеджмента. Турнир tavqimi выглядит следующим образом: