Oʻzbekiston yoshlar Paraosiyo oʻyinlari bayrogʻini qabul qilib oldi
Bahrayn poytaxti Manama shahrida uchinchi yoshlar Paraosiyo oʻyinlari oʻz yakuniga yetdi. Bir necha kun davom etgan musobaqada qitʼamizning yosh paralimpiyachilari gʻoliblik uchun bahs olib bordilar.
Musobaqaning tantanali yopilish marosimida Osiyo Paralimpiya qoʻmitasi prezidenti Majid Rashid tashkilot bayrogʻini ushbu musobaqaning keyingi mezboniga topshirdi. Maʼlumki, yana 4 yildan soʻng Toshkent yoshlar oʻrtasidagi Osiyo va Paraosiyo oʻyinlariga mezbonlik qiladi. Tashkilot bayrogʻini Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev qabul qilib oldi.
Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasining maʼlum qilishicha, musobaqa davomida sportchilarimiz 11 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza, jami 18 ta medal qoʻlga kiritishdi.

Узбекистан получил флаг молодежных Параазийских игр
Третьи юношеские Параазийские игры в столице Бахрейна Манаме подошли к концу. В соревнованиях, длившихся несколько дней, юные паралимпийцы нашего континента боролись за победу.
На церемонии закрытия соревнований президент Азиатских Паралимпийских игр Маджид Рашид передал флаг организации на следующий день этих соревнований. Известно, что через 4 года в Ташкенте пройдут Азиатские и Параазиатские игры среди молодежи. Флаг организации принял председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Танзоджаев.
По данным Национальной паралимпийской сборной Узбекистана, в ходе соревнований наши спортсмены завоевали 11 золотых, 2 серебряные и 5 бронзовых медалей, всего 18 медалей.