Oʻzbekiston yoshlar Paraosiyo oʻyinlari bayrogʻini qabul qilib oldi
Bahrayn poytaxti Manama shahrida uchinchi yoshlar Paraosiyo oʻyinlari oʻz yakuniga yetdi. Bir necha kun davom etgan musobaqada qitʼamizning yosh paralimpiyachilari gʻoliblik uchun bahs olib bordilar.
Musobaqaning tantanali yopilish marosimida Osiyo Paralimpiya qoʻmitasi prezidenti Majid Rashid tashkilot bayrogʻini ushbu musobaqaning keyingi mezboniga topshirdi. Maʼlumki, yana 4 yildan soʻng Toshkent yoshlar oʻrtasidagi Osiyo va Paraosiyo oʻyinlariga mezbonlik qiladi. Tashkilot bayrogʻini Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev qabul qilib oldi.
Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasining maʼlum qilishicha, musobaqa davomida sportchilarimiz 11 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza, jami 18 ta medal qoʻlga kiritishdi.

7 December 2021 4567
The third youth Paraasiya games in the capital of Bahrain, Manama, came to an end. In the competition, which lasted for several days, the young Paralympians of our continent played for the victory.
At the closing ceremony of the competition, President of the Asian Paralympic Games Majid Rashid handed over the flag of the organization to the next day of this competition. It is known that after 4 years Tashkent will host the Asian and Paraasian games among young people. The flag of the organization was received by the chairman of the National Paralympic Committee of Uzbekistan Mukhtorkhon Tanzodzhaev.
According to the National Paralympic team of Uzbekistan, during the competition our athletes won 11 gold, 2 silver and 5 bronze medals and 18 medals in total.