Gʻulomjon Abdullayev va Aram Vardanyanni tabriklaymiz!
Bugun ikki mahoratli kurashchimiz Gʻulomjon Abdullayev va Aram Vardanyan tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Gʻulomjon Ozodovich Abdullayev 1998-yil 11-noyabr kuni Xorazm viloyatida tugʻilgan. Mahoratli erkin kurashchimiz xalqaro arenalardagi eng katta yutugʻini 2016-yil qoʻlga kiritgan. 18 yoshida U20 yosh toifasidagi jahon chempionatida ishtirok etib, bronza medaliga sazovor boʻlgan. Joriy yil Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida -57 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini munosib himoya qildi. Qayd etgan natijalari evaziga Prezidentimiz tomonidan “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan.
Aram Vardanyan 1995-yil 11-noyabr kuni Yerevan shahrida tavallud topgan. Yunon-rum kurashi boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida jahon chempionatlari, qator xalqaro musobaqalar gʻolib va sovrindori, ikki karra Osiyo chempionati bronza medali sohibi. 2019-yil Qozogʻistonning Nur-Sultan shahrida oʻtkazilgan jahon chempionatida -72 kilogramm vazn toifasida kumush medalini qoʻlga kiritgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki kurashchimizni tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

11 November 2021 4659
Gulomjon Ozodovich Abdullayev was born on November 11, 1998 in the Khorezm region. Our experienced freestyle wrestler achieved the greatest success in the international arena in 2016. At the age of 18, he took part in the World Championship among athletes in the under-20 age category, where he won a bronze medal. At the Tokyo 2020 Olympic Games, he adequately defended the honor of our country in the weight category up to 57 kg. He was awarded the Shukhrat Medal for his achievements.
Aram Vardanyan was born on November 11, 1995 in Yerevan. Winner and medalist of the World championships in Greco-Roman wrestling among juniors and youth, a number of international competitions, two-time bronze medalist of the Asian championship. In 2019, at the World Championships in the Kazakh city of Nur-Sultan, he won a silver award in the weight category up to 72 kg.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our wrestlers on their birthday, wishes them long life and good health.