Mintaqaviy forum mavzulari qiziqarli munozaralar bilan o‘tdi
Xabar berganimizdek, poytaxtimizda MDH, Boltiqbo‘yi va Gruziya MOQ rahbariyati ishtirokida mintaqaviy forum bo‘lib o‘tdi. Tadbirning ikkinchi yarmida ishtirokchilarning ma’ruza va taqdimotlari bo‘yicha qiziqarli munozaralar o‘tkazildi.
Ular orasida Qirg‘iziston MOQning birinchi vitse-prezidenti Kanat Amankulovning “Ko‘chmanchilar o‘yinlari”, “Osiyo bolalari” o‘yinlari xalqaro qo‘mitasi vitse-prezidenti Marat Bariyevning mazkur tashkilot faoliyati, Rossiya MOQ Bosh kotibi Vladimir Sengleyevning “Rossiya Federatsiyasi sport jamoat birlashmalari faoliyatida pandemiya (COVID-19)ning salbiy oqibatlarini kamaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”, Litva MOQ prezidenti Dayna Gudzinevichutening “Yevropa Olimpiya qo‘mitasi faoliyatiga MOQlarini jalb qilishning yangi yondashuvlari” kabi mavzulardagi chiqishlar ko‘pchilikning diqqat-markazida bo‘ldi.
Forum davomida Rossiya, Ukraina, Latviya, Ozarbayjon, Belarus, Qozog‘iston MOQ vakillari ham mintaqamizda sportini hamjihatlikda rivojlantirish va boshqa mavzularda qiziqarli taqdimotlarini namoyish qilishdi.
Yakunda Forum koordinatori kun davomida qilingan ma’ruza va taqdimotlar bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirib, ishtirokchilarni bu bo‘yicha keng munozaraga chorladi. Qatnashchilar mavzular bo‘yicha turli fikrlar bildirdilar va hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish borasida fikr almashishdi.

2 November 2021 3903
As we have already reported, a regional forum of the leadership of the NOC of the CIS, Baltic States and Georgia was held in the capital of our country. In the second half of the event, interesting discussions were held on the reports and presentations of the participants.
Among them are speeches by the first Vice-President of the NOC of Kyrgyzstan Kanat Amankulov on the theme “Nomad Games", Vice-President of the International Committee of Games “Children of Asia” Marat Bariev on the activities of the organization, Secretary General of the NOC of Russia Vladimir Sengleev on the topic "On measures to reduce the negative consequences of the pandemic (COVID-19) in the activities of public associations in sports of the Russian Federation", President of the NOC of Lithuania Daina Gudzinevichute on the topic "On new approaches to involving NOC in the activities of the EOC".
During the forum, representatives of the NOC of Russia, Ukraine, Latvia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan also made interesting presentations on the development of sports in our region and on other topics.
In conclusion, the coordinator of the forum expressed his opinion on the reports and presentations made during the day and encouraged participants to discuss this issue widely. The participants exchanged views on how to take cooperation to a new level.