25 Oktyabr 2021 3897
Ma’lumki, joriy yilning 7-17-dekabr kunlari Toshkent shahrida og‘ir atletika bo‘yicha kattalar o‘rtasidagi jahon chempionati bo‘lib o‘tadi. O‘zbekiston terma jamoasi mazkur musobaqaga munosib tayyorgarlik ko‘rish uchun xorij yig‘iniga jo‘nab ketdi.
Rejaga ko‘ra, tayyorgarlik Turkiya va Ukrainada bo‘lib o‘tadi. Unga ko‘ra, vakillarimiz dastlab Antalya shahrida 11-noyabrgacha yig‘in o‘tkazishadi. Shundan so‘ng 5-dekabrga qadar Ukrainaning Kamenets-Podolsk shahrida so‘nggi tayyorgarlikni olib boradilar. Yig‘inga asosiy tarkibning 11 nafar vakili, 1 murabbiy va 1 massajchi jalb qilingan. To‘liq tarkib bilan tanishing:
Sportchilar:
Sarvar Zafarjonov
Otaxon Imomov
Hojiakbar Olimov
Doston Yoqubov
Muhammadqodir Toshtemirov
Adhamjon Ergashev
Akbar Jo‘rayev
Ruslan Nurudinov
Tursunoy Jabborova
Kumushxon Fayzullayeva
Rigina Adashbayeva
Murabbiy: Bahrom Mendiboyev
Massajchi: Obiddin Muslimov
Jamoamiz 6-dekabr kuni Toshkentga qaytib keladi. Qayd etish joiz, o‘z yurtimizda o‘tadigan kattalar o‘rtasidagi birinchi jahon chempionatiga tayyorgarlik yo‘lida mazkur xorij yig‘inlari asosiy bosqich vazifasini o‘tab beradi.

25 October 2021 3917
As you know, the World Weightlifting Championship among adults will be held in Tashkent from December 7 to 17 this year. The national team of Uzbekistan went to a training camp abroad to adequately prepare for this competition.
According to the plan, the training will take place in Turkey and Ukraine. First, our representatives will hold a meeting in Antalya until November 11. After that, until December 5, they are making final preparations in the Ukrainian city of Kamenets-Podilskyi. 11 representatives of the main team, 1 coach and 1 masseur were involved in the training camp. Check out the full content:
Athletes:
Sarvar Zafarzhonov
Otakhon of Imams
Khodjiakbarovo
Doston Yakubov
Mukhammadkadir Toshtemirov
Adhamjon Ergashev
Akbar Juraev
Ruslan Nurudinov
Tursunai Yabbarova
Kumushkhon Fayzullayeva
Rigina Adashbayeva
Coach: Bahrom Mendiboyev
Masseur: Zhambiddin Muslimov
Our team will return to Tashkent on December 6. It should be noted that in preparation for the first World Championship among adults, which will be held in our country, these youth camps will be the main stage.