20 Oktyabr 2021 6348
O‘zbekiston bilyard federatsiyasi rahbariyatiga “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi
Bugun MOQ rahbari Rustam Shoabdurahmonov O‘zbekiston bilyard federatsiyasi rahbariyatini qabul qildi. Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov ham ishtirok etdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston bilyard federatsiyasi raisi O‘tkir Kamilov, uning o‘rinbosarlari Sultonxo‘ja Ma’rufxo‘jayev hamda Lutfullo Akbarov qatnashdi. MOQ raisi mutasaddilarni qabul qilar ekan, ularga yurtimizda ushbu sport turini jonlantirishda olib borayotgan xizmatlari uchun tashakkur bildirib o‘tdi. Qayd etish joiz, so‘nggi paytda Respublikamizning turli hududlarida bilyard bo‘yicha bir qator rasmiy musobaqalar tashkil etilib, ularga qo‘shni mamlakat vakillari ham jalb etilmoqda. Bilyard federatsiyasi rahbariyatining olib borayotgan bunday xizmatlari e’tiborga olinib, ularga “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishonlari topshirildi.
Sir emaski, bilyard o‘ynash ko‘plab yoshlarimizning sevimli hobbilaridan biri hisoblanadi. Tashkil etilgan federatsiyaning sa’yi-harakatlari bilan yoshlarimiz o‘z hobbilari bilan sportchi maqomida shug‘ullanishlari, xalqaro musobaqalarda yurtimiz sharafini himoya qilishlariga imkoniyat yaratib berilmoqda.

20 October 2021 5977
The leadership of the Billiards Federation of Uzbekistan was awarded the badge "Veteran of sports of Uzbekistan"
Today, the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov received the leadership of the Billiards Federation of Uzbekistan. Chairman of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan Bahodir Mahsitov also took part in the meeting.
On the part of the Billiards Federation of Uzbekistan, the head of the federation Utkir Kamilov, his deputies Sultonkhuzha Marufkhuzhaev and Lutfullo Akbarov were present. Receiving them, Rustam Shaabdurakhmanov expressed gratitude for their services that they provide to the development of this sport in our country. It should be noted that in recent years various official billiards competitions have been held throughout the Republic and representatives of neighboring countries also participate in it. Taking into account the merits of the leadership of the federation, they were awarded badges "Veteran of sports of Uzbekistan".
It's no secret that billiards is one of the favorite activities of our youth. Thanks to the efforts and efforts of the federation, all conditions are being created so that young people can play billiards as athletes and defend the honor of the country in the international arena.