20 Oktyabr 2021 5515
Rossiya qilichbozlik federatsiyasi mazkur saylovga mamlakat nomidan FIEning amaldagi rahbari, rossiyalik metsenat Alisher Usmonovning nomzodini ilgari surdi. Shu tariqa, 27-noyabr kuni Shveysariyada o‘tkaziladigan FIEning Kongressida Usmonov nomzodi ko‘rib chiqiladi.
Asli kelib chiqishi o‘zbekistonlik bo‘lgan Alisher Usmonovni hamyurtlarimiz ham yaxshi bilishadi. Zero, u mamlakatimizda ham ijtimoiy soha va sportni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha bir necha yirik loyihalarni amalga oshirgan.
Ta’kidlash joiz, sentyabr oyida mamlakatimizda o‘tgan Osiyo, Pan Amerika va Afrika qilichbozlik konfederatsiyalarining kongressida har uch mintaqa Alisher Usmonovga bo‘lajak saylovda uni qo‘llab-quvvatlashini bildiruvchi xat yo‘llagan edi.
Ma’lumot uchun, Alisher Usmonov 2008-yildan beri ushbu xalqaro tashkilotni boshqarib kelmoqda. U FIEga 2012 va 2016-yillarda qayta saylangan.

20 October 2021 5562
This year, the reporting and election Congress of the International Fencing Federation (FIE) will be held.
The Russian Fencing Federation has nominated Alisher Usmanov for this post. Alisher Burkhanovich is the current head of FIE, a philanthropist from Russia.
Alisher Usmanov is from Uzbekistan and all residents of the country know him well. He has repeatedly implemented major projects to support the social sphere and sports in Uzbekistan.
It should be noted that the Fencing Confederation Congress was held in Tashkent in September. Asia, Pan-America and Africa fencing confederations. During the event, the leaders of these organizations wrote a trilateral letter sent to Alisher Burkhanovich about their unconditional support for his candidacy for the post of FIE president.
For information, Alisher Usmanov has been the head of this international organization since 2008. In 2012 and 2016, he was re-elected as President of FIE.