18 Oktyabr 2021 4355
Sambo bo‘yicha O‘zbekiston yoshlar va o‘smirlar terma jamoasi Gretsiyaning Saloniki shahrida o‘tgan jahon chempionatida umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni oldi. Birinchi pog‘onadan Rossiya terma jamoasi joy olgan bo‘lsa, kuchli uchlikka Ukraina vakillari yakun yasashdi.
Qayd etish lozimki, o‘zbek sambochilari ilk marotaba jahon chempionatida umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni egallashdi. Bungacha sambochilarimizning bunday jahon chempionatidagi eng yaxshi natijasi uchinchi pog‘ona bo‘lgandi.
Eslatib o‘tamiz, jahon chempionati yakuniga ko‘ra O‘zbekiston sambochilari 6 ta oltin, 3 ta kumush va 8 ta bronza, umumiy hisobda 17 ta medal qo‘lga kiritishdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu muvaffaqiyat bilan sambochilarimizni, ularning murabbiylarini va O‘zbekiston sambo assotsiatsiyasini muborakbod etadi.

18 Октября 2021 4216
Узбекские самбисты стали вторыми на чемпионате мира среди юниоров и молодёжи в городе Салоники. Сборная России заняла первое место, а сборная Украины финишировала в тройке лидеров.
Отметим, что узбекские самбисты впервые заняли второе место в общекомандном зачете на чемпионате мира. Ранее лучшим результатом наших самбистов на таком чемпионате мира было третье место.
Напомним, по итогам чемпионата мира узбекские самбисты завоевали 6 золотых, 3 серебряных и 8 бронзовых, всего 17 медалей.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет наших самбистов, их тренеров, а так же руководство ассоциации самбо Узбекистана с этим успехом.