12 Oktyabr 2021 3989
12-oktyabr erta tongda jahon boksida o‘z o‘rniga ega bo‘lgan Kuba terma jamoasi to‘liq tarkib bilan yurtimizga tashrif buyurdi.
Bundan ikki yil oldin MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov Kuba boks federatsiyasi prezidenti Alberto Puig bilan uchrashib, yaqindan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish yuzasidan muzokaralar o‘tkazgandi. Ushbu kelishuvga ko‘ra, o‘sha 2019-yilning noyabr oyida O‘zbekiston terma jamoasi Kubada o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlari olib bordi. Endilikda mazkur kelishuvning mantiqiy davomi sifatida Kuba terma jamoasi O‘zbekistonda yurtimiz charm qo‘lqop ustalari bilan o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlarini o‘tkazadi.
Ayni paytda O‘zbekiston terma jamoasi Toshkent viloyatining Yangiobod o‘quv bazasida yig‘in olib bormoqda. Bugun kubaliklar ham ushbu yig‘inga qo‘shilishadi va har ikki mamlakat bokschilari oldinda turgan jahon chempionatiga birgalikda tayyorgarlik ko‘rishadi. Qayd etish lozimki, kubaliklarning Toshkentga kelgan tarkibida uch nafar Olimpiada chempioni ham bor.
Qo‘shma o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini 22-oktyabrga qadar davom etadi va o‘sha kuni har ikki terma jamoa Belgrad shahriga jo‘nab ketadi.

12 October 2021 4024
On October 12, early in the morning, the Cuban boxing team, which has its place in world sports, arrived in Tashkent in full.
Two years ago, Deputy Chairman of the NOC, First Deputy Head of the Boxing Federation of Uzbekistan Sanek Polatov met with President of the Boxing Federation of Cuba Albert Puig and discussed issues regarding bilateral cooperation. According to the agreement, in November 2019, representatives of the Uzbekistan boxing team held training camps in Cuba. Now, the Cuban team has arrived in Tashkent to hold training camps in our country.
Currently, our team is training at the Yangiabad base in the Tashkent region. Today, Cubans and boxers will join them together to prepare for the upcoming World Championship in Belgrade (Serbia). It should be noted that the Cuban national team has three Olympic champions.
The joint training camp will last until October 22 and on the same day both teams will leave for Serbia.