Eng kuchli trek ustalari chempionlik uchun kurashmoqda
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda poytaxtimizda velotrek bo‘yicha mamlakat chempionati bo‘lib o‘tmoqda. Musobaqaning ortda qolgan qiziqarli dasturlaridan biri ta’qib poygasi bo‘ldi.
Yoshlar o‘rtasidagi bahslarda xorazmlik Samandar Sultonov marra chizig‘ini birinchi bo‘lib kesib o‘tdi. Unga Vladislav Troman va Abduhamid To‘ychiyev jiddiy raqobat tug‘dirishdi. Qizlar bahsida Margarita Misyurina Anna Kuskova hamda Asal Rizayevani ortda qoldirib, chempionlik shohsupasiga ko‘tarildi. Kattalar o‘rtasida Aleksey Fomovskiy hamda Yanina Kuskovaga teng keladigani topilmadi.
Shuningdek, sprint bahslari ham o‘zining qiziqarliligi bilan ajralib turdi. Samandar Sultonov ushbu dasturda ham tengsiz ekanini ko‘rsatdi. Qizlar dasturida Sabina Zohidova eng yaxshi natijani qayd etdi. Yana bir qiziqarli dastur – 40 aylanadan iborat skretch poygasi ham murosasiz o‘tdi. Unda g‘olib va sovrindorlar uchligi quyidagicha ko‘rinish oldi:

The Uzbekistan Cycling Championship is taking place
As we reported earlier, the Uzbek Cycling Championship is currently being held in the capital. It should be noted that the individual pursuit aroused great interest among fans.
Samandar Sultonov from Khorezm finished first among the youth. Vladislav Troman and Abdukhamid Tuichiev created a sharp competition for him. Among the girls, Margarita Misyurina managed to beat Anna Kuskova and Asal Rizayeva and take first place. Also, in the adult category, the winners were Alexey Fomovsky and Yanina Kuskova.
The team sprint competitions were also very interesting. The victory was won by Samandar Sultanov and Sabina Zahidova. Another uncompromising competition was the scratch group race for as many as 40 laps. The list of winners in this direction looks like this: