Eng kuchli trek ustalari chempionlik uchun kurashmoqda
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda poytaxtimizda velotrek bo‘yicha mamlakat chempionati bo‘lib o‘tmoqda. Musobaqaning ortda qolgan qiziqarli dasturlaridan biri ta’qib poygasi bo‘ldi.
Yoshlar o‘rtasidagi bahslarda xorazmlik Samandar Sultonov marra chizig‘ini birinchi bo‘lib kesib o‘tdi. Unga Vladislav Troman va Abduhamid To‘ychiyev jiddiy raqobat tug‘dirishdi. Qizlar bahsida Margarita Misyurina Anna Kuskova hamda Asal Rizayevani ortda qoldirib, chempionlik shohsupasiga ko‘tarildi. Kattalar o‘rtasida Aleksey Fomovskiy hamda Yanina Kuskovaga teng keladigani topilmadi.
Shuningdek, sprint bahslari ham o‘zining qiziqarliligi bilan ajralib turdi. Samandar Sultonov ushbu dasturda ham tengsiz ekanini ko‘rsatdi. Qizlar dasturida Sabina Zohidova eng yaxshi natijani qayd etdi. Yana bir qiziqarli dastur – 40 aylanadan iborat skretch poygasi ham murosasiz o‘tdi. Unda g‘olib va sovrindorlar uchligi quyidagicha ko‘rinish oldi:

Проходит чемпионат Узбекистана по велотреку
Как ранее нами сообщалось, в настоящее время в столице проходит чемпионат Узбекистана по велотреку. Следует отметить, что индивидуальная гонка преследования вызвала большой интерес у болельщиков.
Среди молодёжи первым финишировал Самандар Султанов из Хорезма. Владислав Троман и Абдухамид Туйчиев создали ему острую конкуренцию. Среди девушек Маргарите Мисюриной удалось обойти Анну Кускову и Асаль Ризаеву и занять первое место. Также, во взрослой категории победителями стали Алексей Фомовский и Янина Кускова.
Соревнования командного спринта тоже прошли очень интересно. Победу одержали Самандар Султанов и Сабина Захидова. Ещё одним бескомпромиссным состязанием стала групповая гонка скретч на целых 40 кругов. Список победителей в этом направлении выглядит так: