Ulug‘bek Rashitov bu gal buxorolik yoshlarga motivatsiya berdi
Taekvondo WT bo‘yicha Tokio Olimpiadasi chempioni Ulug‘bek Rashitovning Respublikamiz bo‘ylab yosh sportchilar bilan o‘tkazayotgan uchrashuvlari davom etmoqda. Bu gal sportchimiz buxorolik yoshlar bilan uchrashdi.
Buxoro tumani BO‘SMda o‘tgan uchrashuvda viloyat Turizm va sport boshqarmasi boshlig‘i Botirjon Shaxriyorov, MOQ vakili Husenali Husenov, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi Buxoro viloyati vakillari va 500 nafarga yaqin yosh sportchilar jam bo‘lishdi. Ushbu tadbirda dastavval sportchimizning faoliyatiga doir savol javoblar, qiziqarli suhbat bo‘lib o‘tdi. Shundan so‘ng, Ulug‘bek Rashitov buxorolik yoshlarga muhorat saboqlarini ko‘rsatib berdi.
Shubhasiz, Olimpiya o‘yinlari g‘olibi bilan o‘tkazilgan bunday mashg‘ulot buxorolik yosh taekvondochilarning sportga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirdi va u kabi chempion bo‘lishlari uchun motivatsiya bo‘ldi.

Olympic champion Ulugbek Rashidov met with the youth of Bukhara
Meetings are continuing with the participation of the champion of the Tokyo Olympics in Taekwondo WT Ulugbek Rashitov and the youth of our entire Republic. This time the athlete met with the younger generation from the Bukhara region.
The event, which took place in the Youth Sports School of the Bukhara region, was attended by the head of the Tourism and Sports Department of the region Botirjon Shakhriyorov, a representative of the NOC Husenali Husenov, members of the Taekwondo Association WT of the Bukhara region and about 500 young athletes. First, the participants asked themselves questions about the athlete's activities. Then Rashitov demonstrated a master class to his Bukhara fans.
Of course, the training with the participation of the Olympic Champion further increased the interest of young people in sports and served as motivation.