23 Sentyabr 2021 4748
Oʻzbekiston terma jamoasi jahon chempionati yoʻllanmasi uchun oʻtkazilayotgan bosqichda mezbon Iordaniyani magʻlub etib, mundial yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi. Qiziqarli va keskin kurashlarga boy kechgan bellashuvda qizlarimiz 34:26 hisobida gʻalabaga erishdilar.
Taʼkidlash joiz, bu gʻalaba jamoamizning kuchli oltilikka kirishini taʼminladi. Reglamentga koʻra, qitʼa birinchiligida 1-6-oʻrinlarni qoʻlga kiritgan jamoalar shu yil Ispaniyada boʻlib oʻtadigan jahon chempionatida ishtirok etish huquqiga ega boʻladi.
Bu bilan Oʻzbekiston ayollar gandbol jamoasi oʻz tarixida ikkinchi bor mundialda ishtirok etish imkoniyatini qoʻlga kiritdi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu natija bilan Oʻzbekiston gandbol federatsiyasi va terma jamoamizni tabriklaydi!

23 Сентября 2021 4607
Отличная новость с чемпионата Азии по гандболу среди женщин, который проходит в Иордании. Сборная Узбекистана в отборочном этапе за выход на чемпионат мира выиграла хозяина чемпионата — Иорданию и завоевала путёвку на чемпионат мира.
В бескомпромиссной игре наши девушки выиграли со счётом 34:26. Следует отметить, что эта победа позволила нашей команде войти в шестёрку сильнейших. Согласно регламенту, команды, занявшие 1–6 места на континентальном первенстве, имеют шанс принять участие на чемпионате мира нынешнего года в Испании. Таким образом, женская сборная Узбекистана по гандболу во второй раз в своей истории завоевала путёвку на первенство мира.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших девушек и федерацию гандбола страны с таким успехом!