23 Sentyabr 2021 4748
Oʻzbekiston terma jamoasi jahon chempionati yoʻllanmasi uchun oʻtkazilayotgan bosqichda mezbon Iordaniyani magʻlub etib, mundial yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi. Qiziqarli va keskin kurashlarga boy kechgan bellashuvda qizlarimiz 34:26 hisobida gʻalabaga erishdilar.
Taʼkidlash joiz, bu gʻalaba jamoamizning kuchli oltilikka kirishini taʼminladi. Reglamentga koʻra, qitʼa birinchiligida 1-6-oʻrinlarni qoʻlga kiritgan jamoalar shu yil Ispaniyada boʻlib oʻtadigan jahon chempionatida ishtirok etish huquqiga ega boʻladi.
Bu bilan Oʻzbekiston ayollar gandbol jamoasi oʻz tarixida ikkinchi bor mundialda ishtirok etish imkoniyatini qoʻlga kiritdi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu natija bilan Oʻzbekiston gandbol federatsiyasi va terma jamoamizni tabriklaydi!

23 September 2021 4510
Great news from the Asian Women's Handball Championship, which is taking place in Jordan. The national team of Uzbekistan in the qualifying stage for entering the World Cup won the host of the championship — Jordan and won a ticket to the World Cup.
In an uncompromising game, our girls won with a score of 34:26. It should be noted that this victory allowed our team to enter the top six. According to the regulations, the teams that took 1-6 places at the continental championship have a chance to take part in this year's World Championship in Spain. Thus, the women's national handball team of Uzbekistan won a ticket to the World Championship for the second time in its history.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our girls and the Handball Federation of the country on such success!