20 Sentyabr 2021 3970
Qozog‘istonning Chimkent shahrida o‘q otish sporti bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan terma jamoamiz muvaffaqiyatli qatnashib, 21 ta medalga sazovor bo‘ldi.
Musobaqa o‘smirlar, yoshlar va kattalar o‘rtasida tashkil etildi. Unda qit’amizning 300 nafardan ortiq sara merganlari bahs olib bordi. Yakunda jamoamiz 5 ta oltin, 11 ta kumush va 5 ta bronza medallariga sazovor bo‘ldi.
Yanada ahamiyatlisi, bu medallar bilan umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdik. Vakillarimiz orasida Nigina Saidqulova 2 ta oltin, Aleksandra Davidova 1 ta oltin va 1 ta kumush, Tokio-2020 Olimpiadasi ishtirokchisi, “Kelajak bunyodkori” medali sohibasi Muxtasar Tohirova 2 ta kumush medallarini qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Osiyo chempionatidagi muvaffaqiyatli ishtirok bilan terma jamoamiz sportchilarimizni tabriklab, ularning kelgusi faoliyatida ham omad va zafarlar tilab qoladi.

20 Сентября 2021 4028
В казахстанском городе Чимкент завершился чемпионат Азии по пулевой стрельбе. Участвовавшая в нем сборная Узбекистана успешно выступила и завоевала 21 медаль.
Конкурс был организован среди подростков, молодежи и взрослых. В нем приняли участие более 300 снайперов sara с нашего континента. В итоге наша команда завоевала 5 золотых, 11 серебряных и 5 бронзовых медалей.
Что еще более важно, с этими медалями мы заняли второе место в общекомандном зачете. Среди наших представителей Нигина Саидкулова завоевала 2 золотые медали, Александра Давидова-1 золотую и 1 серебряную, участница Олимпиады в Токио-2020, обладательница медали “Строитель Будущего” Мухтасар Тохирова-2 серебряные медали.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов нашей сборной с успешным участием в чемпионате Азии и желает им успехов и успехов в дальнейшей деятельности.