20 Sentyabr 2021 3970
Qozog‘istonning Chimkent shahrida o‘q otish sporti bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan terma jamoamiz muvaffaqiyatli qatnashib, 21 ta medalga sazovor bo‘ldi.
Musobaqa o‘smirlar, yoshlar va kattalar o‘rtasida tashkil etildi. Unda qit’amizning 300 nafardan ortiq sara merganlari bahs olib bordi. Yakunda jamoamiz 5 ta oltin, 11 ta kumush va 5 ta bronza medallariga sazovor bo‘ldi.
Yanada ahamiyatlisi, bu medallar bilan umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdik. Vakillarimiz orasida Nigina Saidqulova 2 ta oltin, Aleksandra Davidova 1 ta oltin va 1 ta kumush, Tokio-2020 Olimpiadasi ishtirokchisi, “Kelajak bunyodkori” medali sohibasi Muxtasar Tohirova 2 ta kumush medallarini qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Osiyo chempionatidagi muvaffaqiyatli ishtirok bilan terma jamoamiz sportchilarimizni tabriklab, ularning kelgusi faoliyatida ham omad va zafarlar tilab qoladi.

20 September 2021 3916
The Asian Shooting Championship has ended in the Kazakh city of Shymkent. The Uzbek national team that participated in it successfully performed and won 21 medals.
The competition was organized among teenagers, youth and adults. More than 300 sara snipers from our continent took part in it. As a result, our team won 5 gold, 11 silver and 5 bronze medals.
More importantly, with these medals, we took second place in the team competition. Among our representatives, Nigina Saidkulova won 2 gold medals, Alexandra Davidova -1 gold and 1 silver, participant of the Tokyo 2020 Olympics, winner of the “Builder of the Future” medal Mukhtasar Tohirova-2 silver medals.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athletes of our national team on their successful participation in the Asian Championship and wishes them success and success in their future activities.