18 Sentyabr 2021 4059
Bugun taekvondo WT boʻyicha kadetlar va oʻsmirlar terma jamoasi bosh murabbiyi Sobir Nazaraliyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sobir Nazaraliyev 1985-yil tugʻilgan. Sportchilik faoliyatida -54 kg vazn toifasida ishtirok etgan Sobir Nazaraliyev 2008-yil harbiylar oʻrtasidagi jahon chempionati va 2010-yil Osiyo chempionatining bronza medali sohibi, shuningdek, koʻplab boshqa xalqaro turnirlar gʻolibi sanaladi. 8 yildan beri Oʻzbekiston kadetlar terma jamoasida murabbiylik qilmoqda. Faoliyati davomida Osiyo oʻyinlari finalchisi Madinabonu Mannopova, 2019-yil poytaxtimizda oʻtgan kadetlar oʻrtasidagi JCh gʻolibi Zafarbek Karimov kabi yosh iqtidorlarni tarbiyalagan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sobir Nazaraliyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

18 September 2021 4082
Today, the head coach of the national team of cadets and juniors in taekwondo WT Sobir Nazaraliyev celebrates his birthday.
Sabir Nazaraliyev was born in 1985. Sabir Nazaraliyev, who competed in the -54 kg weight category, is the bronze medalist of the 2008 World Military Championship and the 2010 Asian Championship, as well as the winner of many other international tournaments. For 8 years, he coached the national cadet team of Uzbekistan. During her career, she has brought up such young talents as Medinabona Mannopova, the finalist of the Asian Games, Zafarbek Karimov, the winner of the 2019 World Cadet Championship.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Sabir Nazaraliyev on his birthday and wishes him long life and good health.