18 Sentyabr 2021 4059
Bugun taekvondo WT boʻyicha kadetlar va oʻsmirlar terma jamoasi bosh murabbiyi Sobir Nazaraliyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sobir Nazaraliyev 1985-yil tugʻilgan. Sportchilik faoliyatida -54 kg vazn toifasida ishtirok etgan Sobir Nazaraliyev 2008-yil harbiylar oʻrtasidagi jahon chempionati va 2010-yil Osiyo chempionatining bronza medali sohibi, shuningdek, koʻplab boshqa xalqaro turnirlar gʻolibi sanaladi. 8 yildan beri Oʻzbekiston kadetlar terma jamoasida murabbiylik qilmoqda. Faoliyati davomida Osiyo oʻyinlari finalchisi Madinabonu Mannopova, 2019-yil poytaxtimizda oʻtgan kadetlar oʻrtasidagi JCh gʻolibi Zafarbek Karimov kabi yosh iqtidorlarni tarbiyalagan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sobir Nazaraliyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

18 Сентября 2021 4120
Сегодня главный тренер сборной команды кадетов и юниоров по таэквондо WT Собир Назаралиев отмечает свой день рождения.
Сабир Назаралиев родился в 1985 году. Сабир Назаралиев, выступавший в весовой категории -54 кг, является бронзовым призером чемпионата мира среди военных 2008 года и чемпионата Азии 2010 года, а также победителем многих других международных турниров. В течение 8 лет тренировал сборную кадетов Узбекистана. За свою карьеру воспитала таких молодых талантов, как финалист Азиатских игр Мединабону Маннопова, победитель Чемпионата мира среди кадетов 2019 года Зафарбек Каримов.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Сабира Назаралиева с сегодняшним днем рождения и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.