12 Sentyabr 2021 4212
Rossiya Federatsiyasining Qozon shahrida ilk bor o‘tkazilgan MDH o‘yinlari o‘z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan O‘zbekiston delegatsiyasi 91 ta medal bilan umumjamoa hisobida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Hamyurtlarimiz musobaqada 23 ta oltin, 32 ta kumush va 36 ta bronza jami 91 ta medallariga sazovor bo‘lishdi. Bu mezbon Rossiya jamoasidan so‘ng ikkinchi ko‘rsatkich bo‘ldi. So‘nggi kunda bo‘lib o‘tgan bahslarda vakillarimiz karate, badiiy gimnastika, futzal sport turlarida shohsupaga ko‘tarilishdi. Unda shohsupaga ko‘tarilgan sportchilar:
Oltin medal: Dildora Aliqulova (karate).
Kumush medal: Iroda Sadikova, Domenika Damirova, Aida Xaydarova, Mubina Kamolova (jamoaviy bahslarda, badiiy gimnastika), Nasibabonu Narbayeva (karate), Mohlaroyim Hakimjonova (karate).
Bronza medal: Anastasiya Saranseva (2 ta: tasma va xalqa bahslarida, badiiy gimnastika), Islomjon Sattorov (karate), Bonu Egamberdiyeva (karate), Sevinch Sodiqova va Diana Garamova (badminton, juftlik) futzal terma jamoasi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu muvaffaqiyat bilan Turizm va sport vazirligi, unda ishtirok etgan federatsiya va assotsiatsiyalarimiz, sportchilarimiz va muxlislarimizni samimiy tabriklab qoladi.

12 September 2021 4248
The CIS Games, held for the first time in Kazan, Russian Federation, have come to an end. The delegation of Uzbekistan that participated in it took the second place in the team competition with 91 medals.
Our compatriots won 23 gold, 32 silver and 36 bronze medals, winning a total of 91 medals. This was the second indicator after the host Russian team. In the competitions held on the last day, our representatives rose to the podium in such sports as karate, rhythmic gymnastics, and futsal. It includes athletes who have risen to the podium:
Gold Medal: Dildora Alikulova (karate).
Silver medal: Iroda Sadykova, Domenika Damirov, Aida Haidarova, Mubina Kamolova (in team competitions, rhythmic gymnastics), Nasibabona Narbayeva (karate), Mokhlaroim Khakimzhonova (karate).
Bronze medal: Anastasia Saranseva (2nd place: in competitions on straps and hoops, rhythmic gymnastics), Islamjon Sattorov (karate), Bonu Egamberdieva (karate), Sevinch Sadykova and Diana Garamova (badminton, pair) futsal team.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates the Ministry of Tourism and Sports, the Federations and Associations participating in it, our athletes and fans on this success.