Bronza medalidan 1 santimetr ajratib qoldi
Hozirgina para-yengil atletikaning T12 klassida ayollar oʻrtasida uzunlikka sakrash boʻyicha final bahslari yakunlandi. Unda hamyurtimiz Yoqutxon Xolbekova ham ishtirok etdi.
Qiziqarli va murosasiz kechgan bahs natijalariga koʻra, hamyurtimiz 5.32 metr natija bilan 4-oʻrinni egalladi. Eʼtiborlisi, unga sovrinli oʻrinni qoʻlga kiritishi uchun bor yoʻgʻi 1 santimetr yetishmadi. Boisi, 3-oʻrinni egallagan jazoirlik Linda Xamri 5.33 metr natija qayd etdi.
Shunday boʻlsa ham, Xolbekova ham yozgi, ham qishki Paralimpiya oʻyinlarida ishtirok etgan birinchi sportchimiz sifatida tarixda qoladi.

1 centimeter was not enough to bronze
A little earlier, the performances of para-athletes in the long jump (category T12) ended. Our representative Yankutkhon Kholbekova also participated in this direction.
According to the results of the competition, Kholbekova won the 4th place with a result of 5.32 m. It should be noted that only 1 cm was not enough for her to win the prize. Linda Hamri (Algeria), who took third place, set a score of 5.33 m.
Despite this, Yankutkhon Kholbekova entered the history of the country as a para-athlete who participated in both the summer and winter Paralympics.