Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan jurnalist Erkin Ernazarovni tabriklaymiz!
Erkin Madiyarovich Ernazarov 1945-yil 20-avgust kuni Toshkent viloyati Yangi yoʻl tumanida tugʻilgan. 1974-yil Toshkent Davlat universitetining Jurnalistika fakultetini tamomlagan. Oliygohni bitirgach mehnat faoliyatini tuman gazetasida boshladi. Shundan soʻng Toshkent viloyati OAV boshqarma boshligʻi, 1989-1999-yillar “Toshkent oqshomi” gazetasining bosh muharriri, 1999-2004-yillar Toshkent shahar hokimining oʻrinbosari, 2004-2009-yillar Madaniyat vazirining birinchi oʻrinbosari, 2009-2014-yillarda poytaxtimizdagi Olimpiya shon-shuhrati muzeyi direktori sifatida samarali mehnat qilgan. 2014-yildan shu kunga qadar “Demokratlashtirish va inson huquqlari” jurnalining bosh muharriri boʻlib ishlamoqda.
Erkin aka, shuningdek, Oʻzbekistonda Olimpiya harakatini rivojlantirishda, sogʻlom turmush tarzini targʻib qilishda ham yoshlarga oʻrnak boʻlib kelmoqda. U kishi oʻzining tahliliy maqolalari, yoshlarga berayotgan saboqlari bilan mamlakatimiz Olimpiya taraqqiyotiga katta hissa qoʻshib kelmoqda.
Erkin Madiyarovichning uzoq yillik faoliyati davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali, “Mehnat shuhrati” ordeni va “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan jurnalist” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Erkin Ernazarovni tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

20 Августа 2021 4729
Сегодня известный журналист, много лет трудившийся на благо развития нашей страны Эркин Эрназаров отмечает свой День рождения.
Эрназаров Эркин Мадиярович родился 20 августа 1945 года в Ташкентской области. В 1974 году окончил факультет журналистики Ташкентского Государственного университета. После учёбы свою карьеру начал в районной газете. Затем возглавлял управление СМИ Ташкентской области, в 1989-1999 году был главным редактором газеты «Вечерний Ташкент», с 1999 по 2004 год — заместителем хокима Ташкента, с 2004 по 2009 год — первым заместителем Министра культуры, а с 2009 по 2014 год — директором Музея Олимпийской славы в Ташкенте. С 2014 года по настоящее время он является главным редактором журнала «Демократлаштириш ва инсон ҳуқуқлари» («Демократизация и права человека»).
Эркин Эрназаров также вносит весомый вклад в развитии Олимпийского движения и пропаганды здорового образа жизни в Узбекистане, является образцом для подражания молодёжи. Своими аналитическими статьями и наставлениями для молодого поколения, оказывает значительное содействие в пропаганде идей Олимпизма.
За свои заслуги и многолетний труд награжден медалью «Шухрат», орденом «Мехнат шухрати», а также, почётным званием “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист” («Заслуженный журналист Республики Узбекистан»).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Эркина Эрназарова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.