Nukusda velosport boʻyicha mamlakat chempionatiga start berildi
Bugun Qoraqalpogʻiston Respublikasida velosport boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionatiga start berildi. Unda 2007-2008-yillarda tugʻilgan yoshlar gʻoliblik uchun bahs olib borishmoqda.
Musobaqada Respublikamizning turli viloyatlaridan tashrif buyurgan 100 nafarga yaqin yosh velopoygachilar oʻz mahoratlarini namoyish etishmoqda. Reglamentga koʻra, bugungi kun dasturida sportchilar 5 km masofaga shaxsiy poyga boʻyicha yakkalik bellashuvlarini oʻtkazishdi.
Qiziqarli kechgan bahsda gʻoliblik mezbon jamoa vakili Beksultan Kurbaniyazovga nasib etdi. Ikkinchi natijani Milliy gvardiya qoshidagi “Dinamo” klubi vakili Nursultan Tursunov qayd etgan boʻlsa, kuchli uchlikni Nikita Yeremov yakunlab berdi.
Taʼkidlash joiz, ushbu chempionatni Nukusda oʻtkazishdan maqsad Respublikamizning barcha hududlarida sport targʻibotini yana-da kuchaytirishdir. Qoraqalpogʻiston esa sal kam 40 yil ichida ilk bor ushbu sport turidagi Respublika chempionatiga mezbonlik qilmoqda.

Uzbekistan Cycling Championship has started in Nukus
The Uzbekistan Junior Cycling Championship has started in Nukus (Karakalpakstan). Athletes born in 2007-2008 take part in this competition.
About 100 young cyclists from all regions of the country gathered for the national championship. According to the regulations, within the framework of today, participants competed in an individual direction (personal race) at a distance of 5 km.
The first place was taken by Beksultan Kurbaniyazov from Karakalpakstan. The second place was won by the representative of the Dynamo club at the National Guard, Nursultan Tursunov. Nikita Eremov completed the top three.
It should be noted that the main purpose of holding the national championship in Nukus is to strengthen the promotion of sports in all corners of the country. Over the past 40 years, Karakalpakstan has hosted the Uzbek championship in this sport for the first time.