Sanjar Tursunovni tabriklaymiz!
Bugun boks boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Sanjar Tursunov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sanjar Tursunov 1998-yil 18-avgust kuni Surxondaryo viloyatida tugʻilgan. Boks boʻyicha 2017-yil kattalar oʻrtasidagi Osiyo chempionatida muvaffaqiyatli qatnashib, jahon chempionatiga yoʻllanma oldi. Oʻsha yili Gamburgda oʻtgan dunyo birinchiligida bronza medali sohibi boʻldi. 2019-yilgi qitʼa birinchiligida esa kumush medal bilan taqdirlandi. Joriy yil BAAning Dubay shahrida oʻtgan Osiyo chempionati bronza medaliga sazovor boʻldi. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida -91 kg vazn toifasida ishtirok etdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sanjar Tursunovni tugʻilgan kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

18 Августа 2021 4629
Санжар Турсунов родился 18 августа 1998 года в Сурхандарьинской области. На чемпионате Азии 2017 года среди взрослых выступил успешно, и завоевал путёвку на чемпионат мира. В том же году в первенстве мира Турсунов стал бронзовым призёром. А на чемпионате Азии 2019 года ему удалось завоевать серебряную медаль. На чемпионате Азии 2021 года в ОАЭ удостоился бронзовой медали. Участник Олимпийских игр Токио-2020 в весовой категории -91 кг.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и ярких побед.