Ulugʻbek Rashitov: “Prezidentimizga sportga shu qadar koʻp vaqt ajratayotganlari uchun katta rahmat aytaman”
Taekvondo boʻyicha Tokio-2020 Olimpiadasi chempioni Ulugʻbek Rashitov “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlanganidan xabaringiz bor. Chempionimiz buning uchun davlatimiz rahbariga minnatdorchilik izhor qildi.
“Muhtaram Prezidentimizga sportga shu qadar koʻp vaqt ajratayotganlari uchun katta rahmat aytmoqchiman. Shu tufayli biz sportchi yoshlarda barcha sharoitlar bor va xalqaro musobaqalarda gʻolib boʻlish uchun barcha imkoniyat mavjud. Davlatimiz rahbari tomonidan “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni berilishi men uchun katta sharaf. Prezidentimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan har qanday marralarni zabt eta olamiz.
Men Oʻzbekiston bayrogʻini yuqoriga koʻtarishga, madhiyamiz yangrashiga va xalqimizni xursand qilish uchun borimni beraman. Tokiodagi Olimpiadadan keyin Oʻzbekistonga qaytib kelganimizda yurtdoshlarimiz bizni ajoyib tantana bilan kutib olishdi. Menimcha, hech qaysi mamlakatda sportchilarni bunday kutib olishmagan. Buning uchun hukumatimizga katta rahmat aytaman. Xudo xohlasa, 2024-yil Parij Olimpiadasida ham oltin medalni olib kelishga vaʼda beraman.
Tokiodagi Olimpiada finali vaqtida ortimda xalqim, Prezidentim va oilam turganini his qildim. Parijdagi Olimpiadada barcha oʻzbekistonlik sportchilarda oltin medal boʻlishini tilab qolaman. Yana bir bor katta rahmat», – deydi Ulugʻbek Rashitov.

16 Августа 2021 8289
Улугбек Рашитов: «Я выражаю огромную благодарность нашему Президенту, за то, что он уделяет много времени спортивной сфере»
Как вам известно, чемпион Олимпийских игр Токио-2020 по таэквондо Улугбек Рашитов награждён почётным званием «Узбекистон ифтихори». За оказанное внимание Рашитов выразил искреннюю благодарность Главе Государства.
«Я выражаю огромную благодарность нашему Президенту, за то, что он уделяет много времени спортивной сфере. Благодаря его заботе для нас спортсменов созданы все необходимые условия и мы имеем все шансы побеждать на международных соревнованиях. Для меня большая честь быть удостоенным почётного звания «Узбекистон ифтихори». С поддержкой нашего Президента мы можем достичь любой цели.
Я сделаю все возможное, чтобы наш флаг всегда возвышался на международной арене и радовать народ страны своими победами. Когда мы вернулись в Узбекистан после Олимпиады в Токио, наши соотечественники встретили нас торжественно. Не думаю, что спортсменов других стран встречали так же. Большое спасибо нашему правительству за это. С божьей помощью, обещаю завоевать золотую медаль и на Олимпиаде 2024 года в Париже.
Во время финала Олимпийских игр в Токио я чувствовал поддержку нашего народа, Уважаемого Президента, семьи и близких. Желаю всем узбекским спортсменам завоевать золотые медали на Олимпиаде в Париже. Ещё раз спасибо», — сказал Улугбек Рашитов.