Ulugʻbek Rashitov: “Prezidentimizga sportga shu qadar koʻp vaqt ajratayotganlari uchun katta rahmat aytaman”
Taekvondo boʻyicha Tokio-2020 Olimpiadasi chempioni Ulugʻbek Rashitov “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlanganidan xabaringiz bor. Chempionimiz buning uchun davlatimiz rahbariga minnatdorchilik izhor qildi.
“Muhtaram Prezidentimizga sportga shu qadar koʻp vaqt ajratayotganlari uchun katta rahmat aytmoqchiman. Shu tufayli biz sportchi yoshlarda barcha sharoitlar bor va xalqaro musobaqalarda gʻolib boʻlish uchun barcha imkoniyat mavjud. Davlatimiz rahbari tomonidan “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni berilishi men uchun katta sharaf. Prezidentimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan har qanday marralarni zabt eta olamiz.
Men Oʻzbekiston bayrogʻini yuqoriga koʻtarishga, madhiyamiz yangrashiga va xalqimizni xursand qilish uchun borimni beraman. Tokiodagi Olimpiadadan keyin Oʻzbekistonga qaytib kelganimizda yurtdoshlarimiz bizni ajoyib tantana bilan kutib olishdi. Menimcha, hech qaysi mamlakatda sportchilarni bunday kutib olishmagan. Buning uchun hukumatimizga katta rahmat aytaman. Xudo xohlasa, 2024-yil Parij Olimpiadasida ham oltin medalni olib kelishga vaʼda beraman.
Tokiodagi Olimpiada finali vaqtida ortimda xalqim, Prezidentim va oilam turganini his qildim. Parijdagi Olimpiadada barcha oʻzbekistonlik sportchilarda oltin medal boʻlishini tilab qolaman. Yana bir bor katta rahmat», – deydi Ulugʻbek Rashitov.

Ulugbek Rashitov: "I express my great gratitude to our President for the fact that he devotes a lot of time to the sports sphere"
As you know, the champion of the Tokyo 2020 Olympic Games in taekwondo, Ulugbek Rashitov, was awarded the honorary title "Uzbekistan Iftikhori". Rashitov expressed his sincere gratitude to the Head of State for the attention rendered.
"I express my great gratitude to our President for the fact that he devotes a lot of time to the sports sphere. Thanks to his care, all the necessary conditions have been created for us athletes and we have every chance to win at international competitions. It is a great honor for me to be awarded the honorary title "Uzbekistan Iftikhori". With the support of our President, we can achieve any goal.
I will do everything possible to ensure that our flag always rises on the international arena and to please the people of the country with my victories. When we returned to Uzbekistan after the Olympic Games in Tokyo, our compatriots greeted us solemnly. I don't think that athletes from other countries were met in the same way. Many thanks to our government for this. With God's help, I promise to win a gold medal at the 2024 Olympics in Paris.
During the final of the Olympic Games in Tokyo, I felt the support of our people, the Respected President, family and loved ones. I wish all Uzbek athletes to win gold medals at the Olympics in Paris. Thank you again, " Ulugbek Rashitov said.