Lyudmila Markelovani tabriklaymiz!
Lyudmila Markelova 1952-yil 13-avgust kuni tugʻilgan. Velosport boʻyicha uzoq yillardan beri terma jamoamiz murabbiylar shtabida faoliyat olib bormoqda. Lyudmila Vasilevna velotrek boʻyicha Osiyo oʻyinlari chempioni, koʻp karra JCH ishtirokchisi Vladimir Toʻychiyevning ham onasi, ham shaxsiy murabbiyi, shuningdek, terma jamoamiz vakillarining aksariyat aʼzolariga velosport sir-asrorlarini oʻrgatib kelgan mutaxassis hisoblanadi. Lyudmila Markelova mana shunday xizmatlari uchun davlatimiz tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Lyudmila Markelovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

13 Августа 2021 4705
Сегодня празднует свой День рождения тренер, имеющая многолетний опыт в узбекском велоспорте — Людмила Маркелова.
Людмила Маркелова родилась 13 августа 1952 года. Опытный специалист вот уже долгие годы продолжает свою деятельность в составе тренерского штаба сборной Узбекистана по велоспорту. Людмила Васильевна является и матерью, и личным наставником чемпиона Азиатских игр по велотреку, участника ЧМ Владимира Туйчиева. Она является наставником некоторых представителей сборной и делится с ними секретами велоспорта. За свой многолетний труд Людмила Маркелова награждена почётным званием «Заслуженный тренер Республики Узбекистан».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Людмилу Маркелову с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.