Lyudmila Markelovani tabriklaymiz!
Lyudmila Markelova 1952-yil 13-avgust kuni tugʻilgan. Velosport boʻyicha uzoq yillardan beri terma jamoamiz murabbiylar shtabida faoliyat olib bormoqda. Lyudmila Vasilevna velotrek boʻyicha Osiyo oʻyinlari chempioni, koʻp karra JCH ishtirokchisi Vladimir Toʻychiyevning ham onasi, ham shaxsiy murabbiyi, shuningdek, terma jamoamiz vakillarining aksariyat aʼzolariga velosport sir-asrorlarini oʻrgatib kelgan mutaxassis hisoblanadi. Lyudmila Markelova mana shunday xizmatlari uchun davlatimiz tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Lyudmila Markelovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Lyudmila Markelova!
Lyudmila Markelova, a coach with many years of experience in Uzbek cycling, is celebrating her birthday today.
Lyudmila Markelova was born on August 13, 1952. An experienced specialist has been continuing his work for many years as part of the coaching staff of the Uzbekistan national cycling team. Lyudmila Vasilyevna is both the mother and the personal mentor of the champion of the Asian Games in cycling, a participant of the World Cup Vladimir Tuichiev. She is a mentor to some representatives of the national team and shares with them the secrets of cycling. For her many years of work, Lyudmila Markelova was awarded the honorary title "Honored Coach of the Republic of Uzbekistan".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Lyudmila Markelova on her birthday, wishes her good health and long life.