Tokio-2020 sovrindori Prezident sovgʻa qilgan xonadonga tashrif buyurdi
Xabar berganimizdek, Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari gʻolib va sovrindorlariga Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan sovgʻa qilingan mashina va xonadonlar kaliti topshirilgan edi. Bugun dzyudo boʻyicha Tokio-2020 sovrindori Davlat Bobonov oilasi bilan yurtboshimiz tomonidan sovgʻa qilingan “Trailblazer” avtomobilida ikkinchi mukofot – yangi xonadoniga tashrif buyurdi.
Aytish joiz, Bobonovlar oilasi ushbu sovgʻalardan juda ham xursand va kayfiyatlari aʼlo. Ular taassurotlari bilan oʻrtoqlashar ekan, koʻrsatilayotgan eʼtibor va gʻamxoʻrlik uchun Prezidentimizga oʻzlarining tashakkurlarini aytishdi.
“Olimpiya oʻyinlarida sportchilar oʻz yurti, nomi, oilasi sharafini himoya qiladi. Mening vatanim uchun koʻrsatgan kichik xizmatim mana shunday baholanganidan juda ham baxtiyorman. Kelgusi Olimpiya oʻyinlarida bu menga juda katta motivatsiya beradi”, – dedi Olimpiada sovrindori Davlat Bobonov.
Eslatib oʻtamiz, Tokio-2020 Olimpiadasining bronza medali sohiblariga poytaxtimizda qad rostlayotgan “Greenpark” kompleksidan 2 xonali uy sovgʻa qilindi.

10 Августа 2021 4442
Как ранее нами сообщалось, победителям и призёрам летних Олимпийских игр Токио-2020 были вручены ключи автомобилей и квартир, подаренные президентом Шавкатом Мирзиёевым. Сегодня призёр Токио-2020 по дзюдо Давлат Бобонов и его семья посетили новый дом — подарок Президента на новом автомобиле «Trailblazer».
Следует отметить, что семья Бобоновых очень довольна этими подарками. Они поделились своими впечатлениями и поблагодарили Главу Государства за оказанное внимание и заботу.
«На Олимпийских играх каждый спортсмен защищает честь своей страны, своё имя и семью. Я очень рад, что мой маленький труд во благо страны, был оценён столь высоко. Это послужит мотивацией для меня на следующих Олимпийских играх», — сказал призёр Токио-2020 Давлат Бобонов.
Напоминаем, бронзовым призёрам были вручены ключи от двухкомнатных квартир, которые находятся в комплексе «Greenpark» и автомобилей «Traiblazer».