Tokio-2020 sovrindori Prezident sovgʻa qilgan xonadonga tashrif buyurdi
Xabar berganimizdek, Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari gʻolib va sovrindorlariga Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan sovgʻa qilingan mashina va xonadonlar kaliti topshirilgan edi. Bugun dzyudo boʻyicha Tokio-2020 sovrindori Davlat Bobonov oilasi bilan yurtboshimiz tomonidan sovgʻa qilingan “Trailblazer” avtomobilida ikkinchi mukofot – yangi xonadoniga tashrif buyurdi.
Aytish joiz, Bobonovlar oilasi ushbu sovgʻalardan juda ham xursand va kayfiyatlari aʼlo. Ular taassurotlari bilan oʻrtoqlashar ekan, koʻrsatilayotgan eʼtibor va gʻamxoʻrlik uchun Prezidentimizga oʻzlarining tashakkurlarini aytishdi.
“Olimpiya oʻyinlarida sportchilar oʻz yurti, nomi, oilasi sharafini himoya qiladi. Mening vatanim uchun koʻrsatgan kichik xizmatim mana shunday baholanganidan juda ham baxtiyorman. Kelgusi Olimpiya oʻyinlarida bu menga juda katta motivatsiya beradi”, – dedi Olimpiada sovrindori Davlat Bobonov.
Eslatib oʻtamiz, Tokio-2020 Olimpiadasining bronza medali sohiblariga poytaxtimizda qad rostlayotgan “Greenpark” kompleksidan 2 xonali uy sovgʻa qilindi.

The winner of Tokyo 2020 visited the house that the President gave him
As we previously reported, the winners and prize-winners of the Tokyo 2020 Summer Olympic Games were awarded the keys of cars and apartments, presented by President Shavkat Mirziyoyev. Today, the Tokyo 2020 judo medalist Davlat Bobonov and his family visited the new house-a gift from the President in a new car "Trailblazer".
It should be noted that the Bobonov family is very pleased with these gifts. They shared their impressions and thanked the Head of State for his attention and care.
"At the Olympic Games, every athlete defends the honor of his country, his name and family. I am very glad that my little work for the benefit of the country was appreciated so highly. This will serve as motivation for me at the next Olympic Games, " said Tokyo 2020 medalist Davlat Bobonov.
We remind you that the bronze medalists were awarded the keys to two-room apartments located in the Greenpark complex and Traiblazer cars.