Midori Xonda: "Bu bosqichga yetarlicha hozirlik ko'rdik"
Ertaga Toshkentda ayollar futboli boʻyicha Parij-2024 Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma beruvchi saralash musobaqasining birinchi bosqichi start oladi. Bugun “A” guruhidan oʻrin olgan Oʻzbekiston, Iordaniya, Butan va Sharqiy Timor jamoalarining bosh murabbiylari ishtirokida matbuot anjumani boʻlib oʻtdi. Unda terma jamoamiz ustozi Midori Xonda boʻlajak musobaqaga tayyorgarlik haqida gapirib oʻtdi.
“Bu oʻyinlarga qadar 1 yil mobaynida oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini oʻtkazdik. Yigʻinlar doirasida turli oʻrtoqlik uchrashuvlari tashkil etildi. Umuman olganda, bu bosqichga yetarlicha hozirlik koʻrdik, deya olaman. Yigʻinlar doirasida raqiblarni oʻrganib, shogirdlarimga ular haqida batafsil maʼlumot berib keldik. Raqiblarni kuchsiz deb hisoblamaymiz. Xususan, qizlarimiz ham bunday fikrda emas. Tarkibda yoʻqotishlar yoʻq. Avval jarohat olgan qizlar umumiy tarkibga qaytishdi. Fursatdan foydalanib, barcha muxlislarni futbolchilarimizni qoʻllab-quvvatlash uchun stadionga chorlab qolaman”, – dedi Midori Xonda.
Anjumanda futbolchilar nomidan jamoamiz yetakchisi sifatida ishtirok etgan Kamila Zaripova ham murabbiyning fikrlarini tasdiqlagan holda boʻlajak bahslarga barcha tayyor ekani, har 3 oʻyinda faqat gʻalaba uchun maydonga tushishlarini bildirdi.
Eslatib oʻtamiz, ushbu bosqich doirasida Oʻzbekiston terma jamoasining ilk oʻyini ertaga Butanga qarshi oʻtkaziladi. Uchrashuv “Paxtakor” stadionida soat 17:00 da start oladi.

Мидори Хонда: "Мы достаточно подготовились к этому этапу"
Завтра в Ташкенте стартует первый этап отборочного турнира по женскому футболу на Олимпийские Игры 2024 года в Париже. Сегодня состоялась пресс-конференция с участием главных тренеров сборных Узбекистана, Иордании, Бутана и Восточного Тимора, занявших места в группе “А”. В мероприятии главный тренер отечественной команды Мидори Хонда рассказала о подготовке к предстоящему турниру.
"Мы провели учебно-тренировочные сборы в течение года. В рамках подготовительного процесса проводились различные товарищеские матчи. В целом, могу сказать, что мы достаточно подготовились к этому этапу. В рамках сборов мы изучали соперниц и разрабатывали против них различные технику и тактику. Мы не считаем другие команды слабыми. Потерь в составе нет. Девушки, ранее получившие травмы, также вернулись в общий состав. Пользуясь случаем, хочу пригласить сторонников здорового образа жизни поболеть и поддержать нас”, - отметила Мидори Хонда.
Камила Зарипова, присутствовавшая на пресс-конференции в качестве лидера сборной нашей страны, также подтвердила мнение тренера, что все они готовы к предстоящим играм, будут выходить на поле исключительно за победу.
Напомним, что первый матч сборной Узбекистана в рамках этого этапа состоится завтра против Бутана и начнётся в 17:00 на стадионе “Пахтакор”.