Saad Аli Аl Shehri: “Mezbonlar Parij-2024 Olimpiadasi yoʼlida ajoyib jamoa tuzgani koʼrinib turibdi”
Futbol boʼyicha U23 Osiyo kubogi final bellashuvidan soʼng jamoalar murabbiylari ishtiroki matbuot anjumani boʼlib oʼtdi. Unda dastlab chempion jamoa murabbiyi Saad Аli Аl Shehri va uchrashuvning eng yaxshi oʼyinchisi deb topilgan Fares Аlbriken final taassurotlari bilan oʼrtoqlashishdi.
“Jamoamiz va bizning gʼalabamizni kutayotgan barcha yaqinlarimizni ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklayman. Juda qiyin oʼyin boʼldi. Bu finalga xos va kutilgan holat. Muxlislar mezbon jamoani ajoyib qoʼllab-quvvatlab turdi. Shunday boʼlsa ham, oʼyinchilarim qoʼyilgan vazifani uddalashdi. Buning uchun ularga rahmat aytaman”, – dedi murabbiy.
“Biz uchun juda qiyin boʼldi. Yutishimiz lozim boʼlgan uchrashuvda oldimizga qoʼyilgan maqsadga yeta oldik. Chempionlik bilan barcha jamoadoshlarim va murabbiylarimiz, yaqinlarimizni tabriklab qolaman”, – dedi uchrashuvning eng yaxshi oʼyinchisi.
Oʼzbekiston jamoasi haqida
Koʼrinib turibdiki, Oʼzbekiston termasi juda kuchli shakllangan. Mezbonlar Parij-2024 Olimpiadasi yoʼlida ajoyib jamoa tuzgani koʼrinib turibdi. Oʼz navbatida biz ham endi bor eʼtiborimizni kelgusi ushbu yosh toifasidagi musobaqaga qaratib, Parij Olimpiadasiga tayyorgarlikni boshlaymiz.
Jamoaning gol oʼtkazmay chempion boʼlgani haqida
Аvvalo, bularning barchasi yaratgandan. Qolaversa, himoyada tartibli va kuchli oʼyin namoyish eta oldik. Raqibga qarshi zamonaviy futbolning barcha yoʼnalishlari boʼyicha tayyorgarlik koʼramiz.

Саад Али Аль Шехри: "Похоже, что хозяева создали отличную команду на пути к Олимпиаде Париж-2024"
После финального матча Кубка Азии-2022 U-23 по футболу состоялась пресс-конференция с участием тренеров команд. В ней наставник дружины-чемпионки Саад Али Аль Шехри и Фарес Албрикен, который был признан лучшим игроком матча, поделились своими впечатлениями от финала.
"Поздравляю с этим успехом нашу команду и всех наших близких, которые с нетерпением ждали нашей победы. Это была очень сложная игра. Это типичная и ожидаемая ситуация. Болельщики оказали невероятную поддержку принимающей команде. Всё-таки мои игроки справились с поставленной задачей. Я благодарю их за это", - сказал тренер.
"Это было очень сложно для нас. Добились поставленной перед нами цели. Поздравляю всех наших товарищей по команде и тренеров, наших близких с достигнутым результатом", – сказал Фарес Албрикен.
О сборной Узбекистана
Как видите, сформирован сильный состав сборной Узбекистана. Похоже, что хозяева создали отличную команду на пути к Олимпиаде Париж-2024. В свою очередь, мы также теперь сосредоточим всё своё внимание на предстоящих соревнованиях в этой возрастной категории и начнём подготовку к ОИ.
Мы смогли показать организованную и сильную игру в обороне. К сопернику мы готовились по всем направлениям современного футбола.